Archiwum newsów, strona 8

MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM SZKÓŁ WSPIERAJĄCYCH UZDOLNIENIA.

23.09.2017

W dniach 3 i 4 grudnia 2015r. liderki Szkolnego Programu Wspierania Uzdolnień p. Marzena Pakuła oraz p. Elżbieta Krawczyk, wraz z panią dyrektor  Beatą Lis, wzięły udział w 2-dniowym seminarium zorganizowanym  przez Dolnośląską Szkołę Wyższą, Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i DODN we Wrocławiu, pt. „Inkluzja drogą do empowermentu”.

W drugim dniu konferencji nastąpił długo oczekiwany przez nas moment.Dolnośląski Kurator Oświaty, p. Beata Pawłowicz wraz z panem Jerzym Więcławskim, dyrektorem Wydziału Edukacji i Nauki  w Urzędzie  Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego,  dokonali uroczystego wręczenia certyfikatów dyrektorom szkół, które w ostatnim roku dołączyły do sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. Wśród nich certyfikaty otrzymały nasze szkoły: Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza i Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków.

Jesteśmy niezwykle dumni z tego wydarzenia. Cieszymy się, że udało nam się stworzyć szkołę, w której każdy uczeń czuje się ważny, w której każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

PASOWANIE NA UCZNIÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ

23.09.2017

Dnia 08.10.2015r. odbyła się uroczystość, podczas której pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów i przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach. Jednak wcale tak  łatwo nie było! Pierwszacy musieli popisać się swoją wiedzą, umiejętnościami pracy w zespole, śpiewem i znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię. Oprócz tego musieli wypić, bez skrzywienia ust, „nektar wiedzy”.

<p><br /> </p>

BEATA LIS