Archiwum newsów, strona 8

UCZNIOWIE KLAS I W PROGRAMIE „UMIEM PŁYWAĆ”

18.11.2017

W Szkole Podstawowej ZSS w Ciepłowodach po raz kolejny uczniowie klas najmłodszych przystąpili do udziału w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Jest on realizowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w roku szkolnym 2016/2017w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego  „Dolnoślązak umie pływać 2016”. Projekt  jest realizowany  przy współpracy z Urzędem Gminy w Ciepłowodach.  Zostało nim  objętych 30  uczniów klas pierwszych.

MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM SZKÓŁ WSPIERAJĄCYCH UZDOLNIENIA.

18.11.2017

W dniach 3 i 4 grudnia 2015r. liderki Szkolnego Programu Wspierania Uzdolnień p. Marzena Pakuła oraz p. Elżbieta Krawczyk, wraz z panią dyrektor  Beatą Lis, wzięły udział w 2-dniowym seminarium zorganizowanym  przez Dolnośląską Szkołę Wyższą, Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i DODN we Wrocławiu, pt. „Inkluzja drogą do empowermentu”.

W drugim dniu konferencji nastąpił długo oczekiwany przez nas moment.Dolnośląski Kurator Oświaty, p. Beata Pawłowicz wraz z panem Jerzym Więcławskim, dyrektorem Wydziału Edukacji i Nauki  w Urzędzie  Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego,  dokonali uroczystego wręczenia certyfikatów dyrektorom szkół, które w ostatnim roku dołączyły do sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. Wśród nich certyfikaty otrzymały nasze szkoły: Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza i Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków.

Jesteśmy niezwykle dumni z tego wydarzenia. Cieszymy się, że udało nam się stworzyć szkołę, w której każdy uczeń czuje się ważny, w której każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH
zss@onet.pl