Archiwum newsów, strona 7

12 MAJA 2016 R. ODBYŁ SIĘ FINAŁ IV POWIATOWEJ OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ GIMNAZJALISTÓW WE WSPÓŁPRACY Z PKO BANK POLSKI S.A. O.1 W ZĄBKOWICACH ŚL. ORAZ STAROSTWEM POWIATOWYM. NAGRODĄ GŁÓWNĄ BYŁ LAPTOP UFUNDOWANY PRZEZ BANK PKO.

17.01.2018

Najlepszy okazał się uczeń z  Gimnazjum Publicznego w Ziębicach Kacper Cyganek i powędrowała do niego nagroda główna.  II miejsce zajął uczeń z  Publicznego Gimnazjum w Henrykowie – Jakub Jendryka,  III miejsce wywalczył Tomasz Stawowy z Gimnazjum w Ciepłowodach.

Nagrodami za  II i III miejsce były tablety ufundowane przez Starostę Powiatu Ząbkowickiego oraz Księży: przez  ks. Marka Potochajło z Lądka Zdroju oraz ks. Antoniego Drwiłę z Dobrzenic.

GRATULUJEMY TOMKOWI !!!

UCZNIOWIE KLAS I W SZKOLE LEŚNEJ W BIELAWIE

04.05.2016

„Co piszczy w trawie?”- nad  tym pytaniem głowili się uczniowie klas I SP  , podczas swojej wizyty w Szkole Leśnej. Końcem kwietnia 30-osobowa grupa pod opieką swoich wychowawczyń Aliny Knapczyk i Agnieszki Zawadzkiej,  uczestniczyła w zajęciach terenowego ośrodka edukacyjnego w Bielawie, którego celem jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży oraz kształtowanie świadomości w zakresie poszanowania środowiska naturalnego.

„O PRZYRODĘ DBAMY – NIE NISZCZYMY, NIE ZAŚMIECAMY”.

17.01.2018

Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej po raz drugi wzięli udział w finale projektu ekologiczno-przyrodniczego „O przyrodę dbamy- nie niszczymy, nie śmiecimy…” . Tym razem punktem kulminacyjnym imprezy była prezentacja  doświadczeń i eksperymentów przyrodniczych. Dzieci przygotowując się do projektu działały według zasady, że  zdobywając wiedzę o świecie, sami stają się odkrywcami. Swoimi odkryciami chętnie podzieliły się ze swoimi koleżankami i kolegami

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016

19.04.2016

Od poniedziałku do środy odbywają się egzaminy gimnazjalne. W poniedziałek  – część humanistyczna, we wtorek – część matematyczno – przyrodnicza i w środę – część językowa. Dla naszych tegorocznych gimnazjalistów, to nie pierwszy i nie ostatni egzamin w uczniowskim życiu. Bardzo ważny dla tych, którzy myślą o dostaniu się do dobrej szkoły ponadgimnazjalnej, gdzie wynik egzaminu jest bardzo istotny.

Życzymy trzecioklasistom powodzenia, a ich młodszym kolegom przypominamy, że najlepszy przepis na sukces to po prostu systematyczna nauka przez trzy lata gimnazjum.

zss@onet.pl