Archiwum newsów, strona 6

„BRZECHWA I TUWIM DZIECIOM-DZIECI RODZICOM”

30.05.2016

Od paru lat pojawiają się informacje o spadku zainteresowania Polaków czytaniem książek. Aby temu zapobiec, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, podejmuje się różnorakie działania zachęcające dzieci do czytania książek.  Jedno z nich odbyło się w naszej szkole.

Każdego roku pod koniec maja w Szkole Podstawowej  organizowana jest impreza środowiskowa popularyzująca czytelnictwo wśród dzieci, podczas której osobistości życia publicznego oraz nauczyciele czytają dzieciom wybrane utwory z literatury dziecięcej.  W tym roku odbyła się ona 25 maja i przebiegała pod hasłem „Brzechwa i Tuwim dzieciom- dzieci rodzicom”. Ponieważ impreza przebiegała w przededniu Dnia Matki, głównymi gośćmi imprezy były mamy.

12 MAJA 2016 R. ODBYŁ SIĘ FINAŁ IV POWIATOWEJ OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ GIMNAZJALISTÓW WE WSPÓŁPRACY Z PKO BANK POLSKI S.A. O.1 W ZĄBKOWICACH ŚL. ORAZ STAROSTWEM POWIATOWYM. NAGRODĄ GŁÓWNĄ BYŁ LAPTOP UFUNDOWANY PRZEZ BANK PKO.

18.11.2017

Najlepszy okazał się uczeń z  Gimnazjum Publicznego w Ziębicach Kacper Cyganek i powędrowała do niego nagroda główna.  II miejsce zajął uczeń z  Publicznego Gimnazjum w Henrykowie – Jakub Jendryka,  III miejsce wywalczył Tomasz Stawowy z Gimnazjum w Ciepłowodach.

Nagrodami za  II i III miejsce były tablety ufundowane przez Starostę Powiatu Ząbkowickiego oraz Księży: przez  ks. Marka Potochajło z Lądka Zdroju oraz ks. Antoniego Drwiłę z Dobrzenic.

GRATULUJEMY TOMKOWI !!!

ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH