Archiwum newsów, strona 4

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ - ADAMA MICKIEWICZA

17.01.2018

Dnia 30 marca w ZSS , w Ciepłowodach odbył się uroczysty apel z okazji dnia Patrona Szkoły Podstawowej - Adama Mickiewicza. W apelu, który prowadziły Emilia Olejarnik i Martyna Klonowska,  wzięli udział uczniowie kl. I- VI Szkoły Podstawowej. Wśród zaproszonych gości był Sekretarz Gminy- Pan Robert Sarna.

Tradycja lat, a jednocześnie kreatywność sprawia, że ten dzień każdego roku jest wyjątkowym świętem.

PROJEKT EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

17.01.2018

W dniu 28 marca 2017r. w Szkole Podstawowej w Ciepłowodach uczniowie klas I-III uczestniczyli w finale projektu ekologiczno-przyrodniczego   „O przyrodę dbamy…”

Celem projektu jest promowanie wartości ekologicznych, zachowań przyjaznych środowisku oraz uczenie odpowiedzialności za jego stan. Jest też okazją do podzielenia się swoją wiedzą, talentami i umiejętnościami. Uczniowie bowiem w dniu finału prezentują to, nad czym pracowali od kilku dni i  tygodni.

MIESZKAŃCY NASZEJ GMINY NIE ZAWIEDLI. PODCZAS 25. FINAŁU WOŚP ZEBRALIŚMY 7 245,51 zł

20.01.2017

Już po raz dwudziesty piąty w Zespole Szkół Samorządowych 15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała na szczytny cel. W tym roku  motto akcji brzmiało następująco: „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Podczas finału zebrano kwotę 7245,51zł.

Wolontariusze kwestowali już od wczesnych godzin rannych przed kościołami. Aura w tym dniu była dla nich wyjątkowo łaskawa. Kwestowali uczniowie naszego gimnazjum: Joanna Adamowicz, Klaudia Bagińska, Adrian Bębenek, Daria Forenda, Natalia Grzegorzek, Amelia Jaksender, Jagoda Janiszewska, Ela Krupa, Paulina Kubica, Michał Kuczaj, Gabriela Misiura, Aleksandra Opyc, Aleksandra Palac, Emilia Sokołowska, Katarzyna Szpórnóg, Michał Szubert, Julia Tomasiak, Anna Zarówna.

21 GRUDNIA - ŚWIĄTECZNY DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

17.01.2018

Dzień 21 grudnia  wprowadził nas w przedsmak świątecznej atmosfery. Uczniowie wraz z wychowawcami  zasiedli przy wspólnym stole wigilijnym, łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i smakowali potrawy przygotowane  na ten dzień.  Przedszkolaki przedstawiły całej społeczności szkolnej jasełka z okazji świąt Bożego Narodzenia , a grupa teatralna wzruszające przedstawienie z przesłaniem miłości. Rozbrzmiewający śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego i nie tylko ,nadał naszemu spotkaniu świąteczny charakter.

W tym dniu nagrody odebrali zwycięzcy szkolnego konkursu grafiki komputerowej "Magia świąt", który rozegrany został  w trzech kategoriach wiekowych.

Pierwsze miejsca zdobyły:

Emilka Myślińska - kl. IIb sp

Emilka Olejarnik - kl. VIa

Tamara Tomasiak - kl. IIa gim

Nagrodę publiczności za najładniejszą kartkę świąteczną otrzymała EMILKA OLEJARNIK

NASI UCZNIOWIE W WIOSCE MIKOŁAJA

17.01.2018

Jak wszystkim wiadomo, grudzień to taki miesiąc, który obfituje w liczne, miłe akcenty. Z jednej strony 6 grudnia – mikołajki, z drugiej strony 22 grudnia – początek zimy, z jeszcze innej 24 i 25 grudnia  - Wigilia i Boże Narodzenie, później Sylwester z Nowym Rokiem, można by  tak wymieniać bez końca. Każdy z utęsknieniem czeka na choinkę, na śnieg, na prezenty, na śpiewanie kolęd ... Dlatego też, nasi uczniowie z klasy II a, wraz z rodzicami i nauczycielkami, wybrali się 2 grudnia do Wioski Św. Mikołaja w Złotym Stoku, gdzie wspólnie z Elfem odkrywali tajniki warsztatu pracy Mikołaja.

zss@onet.pl