Archiwum newsów, strona 2

,, Bawią się znakomicie- uczniowie, nauczyciele i rodzice’’ - Festyn szkolno - przedszkolny w Zespole Szkół Samorządowych w Ciepłowodach

23.09.2017

10 czerwca na terenie ZSS w Ciepłowodach  odbył się kolejny już szkolno-przedszkolny festyn, który w tym roku nosił tytuł: ,, Bawią się znakomicie- uczniowie, nauczyciele i rodzice’’. Imprezę poprowadzili pani Anna Garbowska- nauczycielka języka polskiego w naszej szkole  i pan Krzysztof Cwynar- aktor Teatru Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. W tym roku para prowadzących wcieliła się w postacie ojca i córeczki. Nad oprawą muzyczną festynu czuwał niezastąpiony pan Włodzimierz Szuwarowski.

Na festynie wśród licznie zgromadzonych gości powitaliśmy Wójta Gminy Ciepłowody-pana  Łukasz Białkowskiego, policjantów Komendy Powiatowej Policji z Ząbkowic Śląskich- panią Marzenę Chwadeczko , pana Rafała Smelę i  pana Jarosława Kępkę, przedstawicieli Straży Pożarnej w Dobrzenicach, radnych Gminy Ciepłowody oraz wielu przyjaciół naszej szkoły.

BANK PKO BP PRZYJAZNY DZIECIOM!

23.09.2017

30 maja 2017r. uczniowie klasy III a z Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach razem ze swoim wychowawcą panią Zofią Stilger –Śliczną i opiekunem SKO Marzeną Pakuła byli na wycieczce w  Banku PKO BP Oddział w Ząbkowicach Śl. Wybór banku nie był przypadkowy, ponieważ właśnie tu prowadzony jest rachunek SKO naszej szkoły, a spora liczba uczniów z tej klasy posiada w nim swoje konta oszczędnościowe w ramach SKO. Naszym przewodnikiem po pomieszczeniach banku była sympatyczna  pani kierownik Beata Pieniążek, która w ciekawy sposób przybliżyła nam pochodzenie banku PKO, jego historię i jak funkcjonuje on w dzisiejszych czasach.

„W KRAINIE BAŚNI ANDERSENA” - W SZKOLE PODSTAWOWEJ

23.09.2017

Uczniowie klas I-III co roku pod koniec maja włączają się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Również w tym roku uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przystąpili w ramach  akcji  do projektu „W krainie  baśni Andersena”. Projekt miał na celu przybliżenie twórczości znakomitego duńskiego bajkopisarza. Baśnie takie jak: „Dziewczynka z zapałkami”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Świniopas”, „Brzydkie kaczątko”, „Dzikie łabędzie”, „Królowa Śniegu”, „Nowe szaty cesarza” i „Calineczka” znane były pokoleniom Polaków.

V POWIATOWA OLIMPIADA MATEMATYCZNA GIMNAZJALISTÓW

23.09.2017

V Powiatowa Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów w Ciepłowodach odbyła się w dniu 17 maja 2017 r. Wzięło w niej udział 18 uczestników z sześciu gimnazjów powiatu ząbkowickiego. Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów.

Nagrodą główną był laptop ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śl.

Najlepsza okazała się uczennica z Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śl. Olga Zaborska i powędrowała do niej nagroda główna.  II miejsce zajęła uczennica z Publicznego Gimnazjum w Ziębicach  - Ewa Trębacz.  III miejsce wywalczył Witold Podraza z Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śl.  Nagrodami za  II i III miejsce były tablety ufundowane przez Starostę Powiatu Ząbkowickiego Pana Romana Festera oraz  Burmistrza Ząbkowic Śl. Pana Marcina Orzeszka.

Nasz uczeń Tomasz Stawowy zajął  IV miejsce , po dwóch dogrywkach o  II i III miejsce.

<p><br /> </p>

BEATA LIS