Archiwum newsów, strona 19

„W KRAINIE BAŚNI ANDERSENA” - W SZKOLE PODSTAWOWEJ

23.07.2019

Uczniowie klas I-III co roku pod koniec maja włączają się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Również w tym roku uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przystąpili w ramach  akcji  do projektu „W krainie  baśni Andersena”. Projekt miał na celu przybliżenie twórczości znakomitego duńskiego bajkopisarza. Baśnie takie jak: „Dziewczynka z zapałkami”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Świniopas”, „Brzydkie kaczątko”, „Dzikie łabędzie”, „Królowa Śniegu”, „Nowe szaty cesarza” i „Calineczka” znane były pokoleniom Polaków.

V POWIATOWA OLIMPIADA MATEMATYCZNA GIMNAZJALISTÓW

23.07.2019

V Powiatowa Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów w Ciepłowodach odbyła się w dniu 17 maja 2017 r. Wzięło w niej udział 18 uczestników z sześciu gimnazjów powiatu ząbkowickiego. Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów.

Nagrodą główną był laptop ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śl.

Najlepsza okazała się uczennica z Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śl. Olga Zaborska i powędrowała do niej nagroda główna.  II miejsce zajęła uczennica z Publicznego Gimnazjum w Ziębicach  - Ewa Trębacz.  III miejsce wywalczył Witold Podraza z Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śl.  Nagrodami za  II i III miejsce były tablety ufundowane przez Starostę Powiatu Ząbkowickiego Pana Romana Festera oraz  Burmistrza Ząbkowic Śl. Pana Marcina Orzeszka.

Nasz uczeń Tomasz Stawowy zajął  IV miejsce , po dwóch dogrywkach o  II i III miejsce.

W CIEPŁOWODACH PROMUJEMY RODZINNE CZYTANIE!

23.07.2019

W Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół Samorządowych i Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciepłowodach od połowy listopada realizowany był projekt czytelniczy dla uczniów szkół podstawowych oraz ich rodzin pt. „Wielka liga czytelników” pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym celem projektu było tworzenie mody na czytanie, kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy, promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania wolnego czasu dzieci i rodziców.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ - ADAMA MICKIEWICZA

23.07.2019

Dnia 30 marca w ZSS , w Ciepłowodach odbył się uroczysty apel z okazji dnia Patrona Szkoły Podstawowej - Adama Mickiewicza. W apelu, który prowadziły Emilia Olejarnik i Martyna Klonowska,  wzięli udział uczniowie kl. I- VI Szkoły Podstawowej. Wśród zaproszonych gości był Sekretarz Gminy- Pan Robert Sarna.

Tradycja lat, a jednocześnie kreatywność sprawia, że ten dzień każdego roku jest wyjątkowym świętem.

PROJEKT EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

23.07.2019

W dniu 28 marca 2017r. w Szkole Podstawowej w Ciepłowodach uczniowie klas I-III uczestniczyli w finale projektu ekologiczno-przyrodniczego   „O przyrodę dbamy…”

Celem projektu jest promowanie wartości ekologicznych, zachowań przyjaznych środowisku oraz uczenie odpowiedzialności za jego stan. Jest też okazją do podzielenia się swoją wiedzą, talentami i umiejętnościami. Uczniowie bowiem w dniu finału prezentują to, nad czym pracowali od kilku dni i  tygodni.