Archiwum newsów, strona 17

NASI UCZNIOWIE W WIOSCE MIKOŁAJA

26.03.2019

Jak wszystkim wiadomo, grudzień to taki miesiąc, który obfituje w liczne, miłe akcenty. Z jednej strony 6 grudnia – mikołajki, z drugiej strony 22 grudnia – początek zimy, z jeszcze innej 24 i 25 grudnia  - Wigilia i Boże Narodzenie, później Sylwester z Nowym Rokiem, można by  tak wymieniać bez końca. Każdy z utęsknieniem czeka na choinkę, na śnieg, na prezenty, na śpiewanie kolęd ... Dlatego też, nasi uczniowie z klasy II a, wraz z rodzicami i nauczycielkami, wybrali się 2 grudnia do Wioski Św. Mikołaja w Złotym Stoku, gdzie wspólnie z Elfem odkrywali tajniki warsztatu pracy Mikołaja.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W CIEPŁOWODACH

15.11.2016

Jak co roku, 11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Razem z rodzicami i wychowawcami, przedstawicielami władz samorządowych uczestniczyli w uroczystej mszy św. w intencji ojczyzny i mieszkańców gminy, którą odprawił ks. Dziekan Ryszard Słowiak. Msza rozpoczęła się wprowadzeniem pocztów sztandarowych: ZSS w Ciepłowodach, Straży Pożarnej w Dobrzenicach oraz straży pożarnej w Ciepłowodach. Delegacja uczniów gimnazjum złożyła przed ołtarzem wiązankę biało-czerwonych kwiatów.

MAGDALENA OZGA, ALEKSANDRA OPYC I TOMASZ STAWOWY ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO ETAPU POWIATOWEGO KONKURSU "zDOLNY ŚLĄZAK GIMNAZJALISTA" . MAGDA Z JĘZYKA MIEMIECKIEGO, OLA I TOMEK W BLOKU MATEMATYCZNO - FIZYCZNYM.

26.03.2019

Po raz kolejny w miesiącu październiku  uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach w ramach XVII Dolnośląskiego Konkursu dla Uczniów Gimnazjów "zDolny Ślązak Gimnazjalista" i XIV Dolnośląskiego Konkursu dla Uczniów Szkół Podstawowych "zDolny Ślązaczek"  realizowanych przez Dolnośląski System Wspierania Uzdolnień przy DODN, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Konkursy nadają laureatom szczególne uprawnienia przy naborze do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

26.03.2019

Dnia 13.10 bieżącego roku w Zespole Szkół Samorządowych w Ciepłowodach odchodzono szczególny dzień- Dzień Edukacji Narodowej . Na uroczystość przybyło wielu gości, wśród nich Wójt Gminy Ciepłowody- p. Łukasz Białkowski, sekretarz gminy- p. Robert Sarna, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i Rady Rodziców.

Uczniowie naszej szkoły- młodzi artyści pieśnią i słowem, uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i mądrych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli, ich poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

26.03.2019

W dniu 30 września 2016r. po raz pierwszy w Zespole Szkół Samorządowych w Ciepłowodach odbył się Szkolny Dzień Pieczonego Ziemniaka. W tym dniu zaplanowanych było wiele atrakcji dla naszych uczniów. Uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej już od godzin porannych przygotowywali się do konkursu, tworząc z ziemniaków „ Cudaki”.  Uczniowie z klas starszych  tworzyli plakaty na temat wartości odżywczych ziemniaka. Następnie wszyscy wzięli udział w turnieju wiedzy i sportowym.