ZE ŚWIĄTECZNĄ WIZYTĄ W DOMU SENIORA W TOMICACH

20.12.2019

Grudzień to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. To miesiąc, w którym Mikołaj obdarowuje prezentami, ulice i posesje ozdabiane są kolorowymi światełkami, w domu roznosi się zapach choinki, a w kuchni unoszą się smakowite zapachy. Oczekujemy pierwszej gwiazdki, spotkania z rodziną przy świątecznie zastawionym stole. Polską tradycją jest zostawianie dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa. To nakrycie ma magiczną moc. Kieruje nasze myśli nie tylko ku naszym bliskim, którzy odeszli bądź nie mogli się z nami spotkać, ale również ku tym, których los doświadczył samotnością, niedostatkiem, chorobą.

Grudzień to miesiąc, który sprzyja podejmowaniu działań skierowanych ku potrzebującym. W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Ciepłowodach w klasach I-III odbywają się wtedy różnorodne wydarzenia nawiązujące do akcji „Pomocne serce”.

Podczas zajęć lekcyjnych przeprowadzane są pogadanki o wolontariacie, o ludziach i zwierzętach ciężko doświadczonych przez los i czekających na pomoc. Uczniowie i nauczyciele nie ograniczają się jedynie do słów. Przez cały grudzień dzieci wykonują upominki i kartki dla seniorów z domu opieki w Tomicach, przygotowują się do występu, zbierają karmę dla Towarzystwa opieki nad zwierzętami w Ząbkowicach Śl., przynoszą produkty dla potrzebujących rodzin, z których powstanie „Szlachetna paczka”, napełniają puszki monetami, z których powstanie „góra grosza”.

19 grudnia 2019 roku uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili dom seniora w Tomicach. W pięknie przystrojonej sali uczniowie zaprezentowali piosenki, wiersze i tańce, wręczyli kartki z życzeniami świątecznymi. Zostali bardzo ciepło przyjęci. Dla wszystkich dzieci było to bardzo ważne doświadczenie.

Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom wychowankowie ciepłowodzkiej szkoły wyrosną na ludzi wrażliwych na potrzeby innych i pomaganie innych będzie dla nich czymś oczywistym.