Gminny Mikołajkowy turniej w piłkę siatkową

05.12.2019

04 grudnia w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Ciepłowodach po raz pierwszy odbył się Gminny Mikołajkowy turniej w piłkę siatkową o puchar Wójta Gminy Ciepłowody i worek niespodzianek od św. Mikołaja.

Udział w turnieju wzięły cztery drużyny, reprezentacje klas VIa, VIb, VII i VIII.

Turniej otwarła i przywitała uczniów Pani Dyrektor Beata Lupa. Gościliśmy również Wójta Gminy Ciepłowody Pana Łukasza Białkowskiego. Przybył do nas także św. Mikołaj, który swoim towarzystwem Śnieżynek umilał cały czas, rozdając słodkości i zabawiając kibiców – uczniów naszej szkoły. Mecze rozgrywane były, jako, że to Mikołajki, trochę zabawowo, bowiem drużyny były mieszane i w ich skład obowiązkowo wchodziły 3 dziewczęta i 3 chłopców. Połączył nas w wspólnej zabawie również bajkowy element, jakim były czapeczki mikołajkowe na głowie każdego uczestnika. Zabawa była wyśmienita.

W wyniku rywalizacji siatkarskiej puchar zdobyła reprezentacja klasy VIII.

II miejsce zajęła grupa uczniów z klasy VIb, która w wyśmienitej grze pokonała klasę VII.

Na III miejscu uplasowała się drużyna klasy VIa, a na IV miejscu klasa VII.

Puchar oraz worki słodyczy wręczył Wójt Gminy Ciepłowody. Nagrodą w postaci statuetek i prezentów uhonorowani zostali zawodnicy, którzy zostali wybrani pośród wszystkich jako najskuteczniejsi w mikołajkowych rozgrywkach. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Wiktoria Wolska z klasy VIb oraz Mateusz Mądry z klasy VIII. Wielkie brawa za wspaniałą grę!

Turniej umiliła nastrojowa, świąteczna muzyka. Czynna była również kawiarenka, w której można było się napić, zjeść smakowite wypieki wykonane przez rodziców uczniów naszej szkoły.

Turniej przebiegał w radosnej atmosferze i rywalizacji fair play.

Pomysłodawczynią i organizatorem turnieju była p. Izabela Fajkowska, a sędzią turnieju był p. Wojciech Fajkowski – nauczyciele wychowania fizycznego.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania fundatorom nagród, którzy zawsze nas wspierają w organizacjach zawodów: firmie: „Wulmar” Pana Marcina Błaźniaka, Panu Andrzejowi Gajda oraz Panu Pawłowi Legutko.

Oprac. p. Izabela Fajkowska