#CODEWEEK 2019 - Europejski Tydzień Kodowania w Szkole Podstawowej

23.10.2019

#CODEWEEK 2019 - Europejski Tydzień Kodowania
 w Szkole Podstawowej

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Nasza szkoła już po raz czwarty włączyła się w tę akcję. Uczestnikami wydarzeń byli uczniowie z klas IV-VI oraz sześciolatki z naszego przedszkola. Organizacją Code Week w naszej placówce zajęły się p. Elżbieta Opyc i p. Jadwiga Strama

Nasze wydarzenia to:

1. 16 października - środa – 13.00 – 14.00

Wydarzenie – Eksperymenty matematyczne w Scratchu – p. Elżbieta Opyc

Eksperymenty matematyczne w Scratchu wykonywała klasa VA. Temat zajęć dotyczył geometrii -wielokąty gwiaździste, różne n-kąty foremne, rekurencja, fraktale.

2. 17 października - czwartek – 6 godz. lekcyjna

Wydarzenie - Starsi uczą młodszych kodowania- p. Elżbieta Opyc

Uczniowie z klasy VIB wprowadzali w świat programowania przedszkolaków z naszej placówki. A co może zachęcić najmłodszych do programowania? Oczywiście roboty! Podczas warsztatów z robotami 6 latki tworzyły trasy, które musiały pokonać małe i bardzo inteligentne roboty - Ozoboty.

Obie grupy były bardzo zadowolone ze współpracy. Starsi byli bardzo przejęci swoją funkcją, młodsi stwierdzili, że bardzo ciekawe były zajęcia. Uczniowie klasy VI z sentymentem wspominali czasy pobytu w przedszkolu i zajęcia z panią Barbarą Sulimą.

3. 18 października - piątek – 1 i 4 godz. lekcyjna

Wydarzenie - Tworzymy gry w Scratchu – p. Jadwiga Strama