„Nie Zmarnuj Swojego Życia”– pod takim hasłem odbył się w Ziębickim Centrum Kultury występ raperów Bęsia i DjYonasa

16.10.2019

Na zaproszenie Dyrekcji i Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach nasi uczniowie z klas VII i VIII w dniu 10.10.2019r. udali się na spotkanie z Rymcerzami.

Raperzy Bęsiu i DjYonas docierają z projektem do młodzieży w szkołach w całej Polsce i za granicą, promując dobre postawy i wartości. Podczas dwugodzinnego występu artyści, rapując, opowiadali o swoim życiu. Niektóre historie były przestrogą przed używkami, niewłaściwym towarzystwem czy zgubnymi wyborami; inne zaś – zachętą do osobistego rozwoju; do tego, by nie zmarnować życia i zawsze podążać do celu. Raperzy motywowali uczniów do interakcji i udziału w występie.

Przedstawienie Rymcerzy było nie tylko dużym wydarzeniem kulturalnym, ale przede wszystkim działaniem profilaktycznym, przeciwdziałającym depresji wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie dobrze się bawili, ale również wiele nauczyli, dostali też kilka cennych wskazówek. Taka forma przekazu dużo lepiej oddziałuje na dzieci i młodzież niż prosty wykład – prawdziwe opowieści zapadają głęboko w pamięć i motywują uczniów do działania.

Komentarz: Adriana Sołtysiak