Dzień Edukacji Narodowej 2019

15.10.2019

11 października 2019 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Ciepłowodach, uroczyście świętowano obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie pod kierownictwem nauczycieli, przygotowali występy artystyczne. Po oficjalnym powitaniu zgromadzonych gości oraz przywołaniu historii utworzenia pierwszego ministerstwa edukacji narodowej, mogliśmy podziwiać uczennice w niezwykle efektownym tańcu gimnastycznym oraz tańcu z pomponami zaprezentowanym przez Zosię Tatarek, wysłuchaliśmy wierszy i piosenki w wykonaniu uczniów klas II oraz chórku szkolnego, a uczniowie klas starszych przedstawili humorystyczną scenkę z posiedzenia rady samorządu uczniowskiego.

Szczególnym momentem uroczystości było wręczenie nagrody Wójta Gminy Ciepłowody. W tym roku nagroda przyznana została pani dyrektor Beacie Lupie oraz nauczycielce religii, pani Elżbiecie Krawczyk.

W trakcie apelu głos zabrała pani dyrektor, dziękując nauczycielom i pracownikom szkoły za dotychczasowe zaangażowanie i pracę oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w wykonywaniu zawodu nauczyciela. Życzenia złożył także Wójt Gminy Ciepłowody, pan Łukasz Białkowski oraz Przewodniczący Rady Rodziców SP i przedszkola, pani Anna Węgrzyniak oraz pan Damian Cieślik, wręczając na ręce pani dyrektor Beacie Lupie i wicedyrektor, pani Barbarze Kopij bukiety kwiatów.

Na zakończenie życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty złożyli przewodnicząca oraz zastępca Samorządu Uczniowskiego Julianna Opioła i Adam Wolski, dziękując za dobroć, opiekę i wychowanie, życząc wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły zostali obdarowani czerwoną różą.

Po zakończonym apelu, na nauczycieli i pracowników szkoły czekał słodki poczęstunek oraz tort, przygotowany przez Rady Rodziców, w trakcie którego pani dyrektor Beata Lupa wraz z panią wicedyrektor i panem Wójtem, wręczyła nauczycielom i pracownikom oświaty nagrody dyrektora. Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej przebiegły w miłej i życzliwej  atmosferze.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Ewelina i Michał Żygadło