Logo Ciepłowody ZS

News

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

11.10.2019

Każdego roku do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ciepłowodach zostają przyjęci pierwszoklasiści. I tym razem  podczas  uroczystości pasowania na ucznia, która odbyła się 9 października br, dostąpiło tego zaszczytu 29 uczniów z klas Ia  i Ib. 

Temu najważniejszemu dla dzieci wydarzeniu towarzyszyli nie tylko ich bliscy: rodzice i dziadkowie, ale także zaproszeni goście: sekretarz Gminy Ciepłowody pani  Magdalena Tęsna-Pitner, zastępca przewodniczącego Rady Gminy p. Adam Klepacki, dyrektor szkoły p.ani Beata Lupa, wicedyrektor szkoły p. Barbara Kopij oraz uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami.

Pod okiem swoich wychowawczyń: p. Małgorzaty Stramy i Agnieszki Zawadzkiej pierwszoklasiści zaprezentowali przed zgromadzonymi gośćmi swoje umiejętności i zdobytą wiedzę. Wybrana wcześniej komisja miała zdecydować, czy dzieci są gotowe do złożenia ślubowania i pasowania na ucznia. 

Uczniowie popisywali się wiedzą na temat  symboli narodowych i narodowej przynależności, umiejętnościami pracy w zespole, śpiewem i znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię. Oprócz tego musieli wypić, bez skrzywienia ust, „nektar wiedzy”, czyli sok z cytryny, dając wyraz temu, że dobrze będą znosili trudy szkolnego życia. Po zdobyciu akceptacji komisji uczniowie klasy pierwszej przystąpili do pasowania na ucznia. Na sztandar szkoły  ślubowali być dobrymi i uczciwymi, uczyć się tego, co mądre, strzec honoru szkoły, szanować nauczycieli, rodziców i kolegów oraz kochać swoją Ojczyznę. Aktu  pasowania, na który dzieci najbardziej czekały, dokonała p. Dyrektor Beata Lupa. Świeżo upieczeni uczniowie otrzymali dyplomy, a od Rodziców  „rożki obfitości”.

Uroczystość zakończył poczęstunek dla uczniów i zaproszonych gości przygotowany przez rodziców obu klas.

Ten dzień z pewnością na długo zapadnie w pamięć każdego pierwszoklasisty.

 

Dyrektor Szkoły Zaprasza

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY
UL. SZKOLNA 2
57 - 211 CIEPŁOWODY
tel. / fax   74 8103444
zspsekretariat@cieplowody.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.