Logo Ciepłowody ZS

News

Dzień Pieczonego Ziemniaka

09.10.2019

W dniu  3 października  2019r. po raz kolejny  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciepłowodach odbył się Szkolny Dzień Pieczonego Ziemniaka wraz z akcją Sprzątania Świata.  Imprezę przygotowała  pani Ewa Bębenek,  pani Anna Rezner i pani Krystyna Koperek. Nieoceniona pomoc była pana Włodzimierza Szuwarowskiego, który strzegł , aby ziemniaki w ognisku nie były spalane, ale smaczne. 

W tym dniu zaplanowanych było wiele atrakcji dla naszych uczniów. Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej już od godzin porannych przygotowywali się do konkursu, tworząc z ziemniaków „ Cudaki”. Były one bardzo ładne. Ponadto rozwiązywali zagadki,  wykazując się wiedzą na temat ziemniaka. Na 4 lekcji dołączyli uczniowie klas IV-VI, którzy również tworzyli ziemniaki-cudaki i  rozwiązywali przygotowane dla nich zadania dotyczące wiedzy nt. ziemniaka. Wśród klas I-III szkoły podstawowej zwyciężyły  klasy Ib i IIb. Drugie miejsce klasa III, a  trzecie – klasa II.  W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej zwyciężyła klasa VIb. Drugie miejsce zajęła klasa IV. Trzecie miejsce zajęły klasa VIa. Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności, posiadanej wiedzy i zdolności artystycznych.

Uczniowie klas VII, VIII dołączyli  do nas po 5  lekcji, biorąc udział wraz  z innymi w akcji „Sprzątania Świata”, którą  przeprowadziła pani Krystyna Koperek . Każda klasa miała wyznaczoną trasę do posprzątania.  Na zakończenie pan W. Szuwarowski  wraz z uczniami klasy VIII: Bartkiem Trasperem, Mateuszem Mądrym i Oskarem Walczakiem rozpalili w parku ognisko i upiekli ziemniaki, którymi nas poczęstowali. Ziemniaki były pyszne, a pogoda łaskawa.

Miło będziemy wspominać ten dzień, który już wpisał się w tradycję naszej szkoły.

                                                                                                                                                           Oprac. Ewa Bębenek

 

Dyrektor Szkoły Zaprasza

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY
UL. SZKOLNA 2
57 - 211 CIEPŁOWODY
tel. / fax   74 8103444
zspsekretariat@cieplowody.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.