INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019-2020 W SZKOLE PODSTAWOWEJ im. A. MICKIEWICZA W CIEPŁOWODACH

04.09.2019

2 września w naszej szkole  uroczyście  rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św., a po jej zakończeniu władze Gminy, uczniowie na czele z pocztem sztandarowym szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Minutą ciszy w 80 - lecie rocznicy wybuchu II wojny światowej uczcili pamięci poległych i oddali hołd tym, którzy przeżyli ten bolesny okres w historii naszej ojczyzny.

Dalsza część uroczystości odbyła się w hali sportowej. Pani dyrektor Beata Lupa powitała przybyłych gości:Wójta Gminy Ciepłowody pana Łukasza Białkowskiego, sekretarza gminy panią Magdalenę Tęsnę-Pitner, przewodniczącego Rady Gminy pana Jacka Wolskiego, dyrektorów zaprzyjaźnionych instytucji, licznie przybyłych rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły.

Zwracając się do uczniów, pożyczyła im sukcesów w nauce, a przede wszystkim ciekawości  świata i i wielu szkolnych przyjaciół. Pierwszoklasistom - żeby poczuli się w naszej szkole jak w domu, jak w serdecznej, wspierającej się rodzinie.

Głos zabrał również p.wójt. Zwrócił uwagę na znaczenie zdobywania wiedzy, ale również na kształconą w naszej szkole umiejętność traktowania z szacunkiem każdego człowieka, aby nigdy nie powtórzyła się tragedia sprzed 80 lat.

Ten ważny dla nas dzień zakończyliśmy spotkaniem w klasach z naszymi wychowawcami.