Logo Ciepłowody ZS

News

WAKACYJNY OBÓZ MŁODZIEŻY Z GMINY CIEPŁOWODY I NIEMIECKIEGO POWIATU MEIN-TAUBER I MIASTA BAUTZEN

29.08.2019

W dniach 27.07.- 3.08.2019 r. odbył się 12 letni obóz młodzieży w ramach współpracy powiatu ząbkowickiego z niemieckim powiatem Mein-Tauber i miastem Bautzen. W tym roku gospodarzem spotkania był ZSP w Ciepłowodach. Nasze działania w kwestii finansowej wspierane były głównie przez organizację: Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży.

W ciągu 8 wspólnie spędzonych dni młodzież polska i niemiecka oraz jej opiekunowie mieli okazję poznawać się i bawić w czasie realizacji wspólnie ustalonego programu. Naszym gościom pokazaliśmy zabytki Świdnicy, Wrocławia oraz Ząbkowic Śl. Zdobyliśmy Wielką Sowę i ochłodziliśmy się w Zalewie Bielawskim. Cała grupa odbyła ciekawe warsztaty pszczelarskie oraz piernikowe prowadzone przez rodzinę Malinowskich z Ciepłowód. Wspólnie przygotowywaliśmy również pierogi, które są ulubioną potrawą nie tylko Polaków. Wieczory spędzane przy ognisku oraz przy konkurencjach sportowych pozwoliły uczestnikom na lepsze poznanie siebie nawzajem. W trakcie jednego z ognisk gościliśmy starostę ząbkowickiego p. Romana Festera oraz wójta Gminy Ciepłowody p. Łukasza Białkowskiego, od których wszyscy uczestnicy obozu otrzymali pamiątkowe upominki. Ważnym punktem obozu była wizyta w Biurze Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu, dokąd zaprosił nas kierownik biura p. Uwe Behnisch, z okazji rocznicy jego utworzenia. Zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci, dowiedzieliśmy się o pracy biura, zjedliśmy pyszny posiłek oraz otrzymaliśmy pamiątkowe porcelanowe kubki.

Na zakończenie obozu młodzież wraz z opiekunami stworzyli barwne plakaty obrazujące przeżycia minionego tygodnia.

Jako organizatorzy obozu mamy nadzieję, że wszyscy jego uczestnicy wyjechali do domów z bagażem nowych doświadczeń, pozytywnych emocji i nowymi przyjaciółmi w sercach.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu obozu.

Następne spotkanie za rok... 

                                                                                                                                                         Urszula Bochenek

 

Dyrektor Szkoły Zaprasza

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY
UL. SZKOLNA 2
57 - 211 CIEPŁOWODY
tel. / fax   74 8103444
zspsekretariat@cieplowody.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.