Dzień Bezpieczeństwa i Sportu

18.06.2019

W dniu 17 czerwca 2019r. został zorganizowany dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum „Dzień Bezpieczeństwa i Sportu”. Nad przebiegiem i porządkiem tego  dnia czuwały pani  pedagog Ewą Bębenek i nauczyciel wychowania fizycznego pani Izabela Fajkowska.

Uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie bezpieczeństwa i sportu.  Każda grupa wiekowa miała wytyczone zadania do wykonania czyli przygotowanie plakatu pt. „ Gram fair play” oraz zaprezentowanie jej komisji oraz wykazanie się wiedzą nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.   Następnie odbyły się w hali  warszaty  dla uczniów przeprowadzone przez ratownika medycznego i zarazem instruktoa Ratownictwa Medycznego  pana Jerzego Piotrowskiego. Uczniowie nie tylko zostali zapoznani z zasadami udzielania pomocy podczas różnych zdarzeń, ale mieli możliwość poćwiczyć na fantomach resustytację krążeniowo- oddechową czy ratowanie małego dziecka, które się dusi. Pod fachowym okiem instuktora nasi uczniowie zdobywali wiedzę, która może być przydatna podczas ratowania czyjegoś życia.

Komisja podczas oceny zadań miała  bardzo trudny „ orzech do zgryzienia”.  Po burzliwej dyskusji  dokonali oceny pracy uczniów. W klasach I-III szkoły podstawowej zwyciężyła klas Ib. Drugie miejsce zajęła klasa III, a III miejsce – klasa II. Spośród klas IV-VI szkoły podstawowej  największą ilość punktów zdobyła klasa Va. Drugie miejsce zajęła klasa VI, a trzecie- klasa Vb. Natomiast wśród klas starszych zwyciężyła klasa VIIIb. Drugie miejsce zajęła klasa III gimnazjum , a trzecie klasa VII.  Uzniowie w tym dniu otrzymały dyplomy oraz koszulki bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że wszelkie działania podjęte w tym dniu, które miały na celu uzmysłowić uczniom, jak ważne jest ich  bezpieczeństwo, uwrażliwią naszą młodzież na te problemy i na długo zostaną w pamięci.

opracowała Ewa Bębenek