„Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH” W CIEPŁOWODACH

13.06.2019

Za nami XVI edycja akcji „Z książką na walizkach” czyli Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami W tym roku ciepłowodzkie biblioteki odwiedził  pan Paweł Beręsewicz – autor książek i wierszy dla dzieci, a także tłumacz. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-II szkoły podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciepłowodach.

Na początek p. Paweł przedstawił się i pokrótce opowiedział o swojej wcześniejszej pracy jako nauczyciel. Następnie Tonia, Karol i Kasia zgłosili się i wzięli udział w odgrywaniu sceny – picie wyimaginowanej herbatki. W jej trakcie wszyscy dyskutowali na temat książek – śmiesznych, wojennych, tajemniczych autorstwa pana Pawła. Na pierwszy ogień trafiła powieść „Czy wojna jest dla dziewczyn?”. Dzieci poznały historie Eli, dziewczynki, która musiała sobie radzić w czasach strasznej wojny. Kolejną omawianą książką była powieść „Ściśle tajne”, która opowiada o tajemniczych przygodach chłopca i jego pradziadka. Na koniec wybrano książkę śmieszną, czyli „Poczet psujów polskich”, w której każdy bohater okazywał się niezłym gagatkiem.

Na zakończenie spotkania znalazł się czas na zadawanie pytań. Dzieci pytały o liczbę książek napisanych przez pana Pawła, o pracę nad nową powieścią, czy posiadane zwierzaki. Każdy chętny mógł również kupić książki autora i otrzymać dedykację.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku.

przygotowały: Iwona Małozięć i Marzena Pakuła