Klasy czwarte na szkolnej wycieczce po Beskidzie Śląskim

07.06.2019

3-4 czerwca uczniowie klas czwartych pod  opieką swoich wychowawców- p. E. Krawczyk, p. L. Krzewskiej i p. M. Żygadły- wybrali się na wycieczkę po Beskidzie Śląskim. Obfitowała ona w wiele atrakcji.

W Centrum Pasterskim  w Koniakowie dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca pasterzy, ich tradycje i codzienne życie, a przede wszystkim  hodowla owiec.  Poznały tajemnice    wytwarzania i smak owczego  sera bunca.

W Wiśle  wszyscy  wjechali wyciągiem  na skocznię, aby dotknąć  m. in. nart z autografem A. Małysza i zobaczyć  przepiękne górskie krajobrazy.

Wiele  emocji wywołały pokazy lotów sów i ptaków drapieżnych w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu.

W Muzeum Zamkowym w Pszczynie dzieci  z zaangażowaniem  uczestniczyły w lekcji muzealnej „Na dworze Hochbergów”.

Entuzjazm wywołała wizyta w  Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku- Białej.  Uczniowie zobaczyli, jak twórcy na podstawie  scenariusza przygotowują film animowany, obejrzeli filmowe dekoracje, rekwizyty, rysunki ukochanych bajkowych bohaterów. Dowiedzieli się, jak tworzy się efekty dźwiękowe, na czym polega montaż filmowy. Z radością obejrzeli filmy z ukochanym Reksiem w roli głównej.

Wspólnie spędzony czas, rozmowy, zabawy, nabyta wiedza  stały się cennym doświadczeniem czwartoklasistów.