Logo Ciepłowody ZS

News

Projekt ekologiczno-przyrodniczy w edukacji wczesnoszkolnej

04.04.2019

W dniu 28 marca 2019r. w Szkole Podstawowej w Ciepłowodach uczniowie klas I-III uczestniczyli w finale projektu ekologiczno-przyrodniczego  „Środowisko ponad wszystko.” Organizatorkami tej imprezy były nauczycielki: Małgorzata Strama i Beata Kostecka. Celem projektu było promowanie wartości ekologicznych, zachowań przyjaznych środowisku oraz odpowiedzialności za jego stan. Akcja była też okazją do podzielenia się swoją wiedzą, talentami i umiejętnościami.  

Ten dzień rozpoczął się przedstawieniem kl.II pt. „Przygody w Stumilowym Lesie”. Bajka dotyczyła tematyki  ekologicznej i opowiadała o tym, że nie należy zaśmiecać lasu, a dzieci wcieliły się w role zwierzątek. Uczniowie oglądali też film o tematyce wiosennej. Odbył się również quiz wiedzy ekologiczno-przyrodniczej z nagrodami dla poszczególnych klas. W tym roku najlepszymi okazali się uczniowie z kl.Ia, II m. zajęła kl.III, a III m. kl. Ib. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej pt.  „Czysta ziemia”. Pani dyrektor wręczyła nagrody za I m. Antoninie Skibie z kl. Ia,  za II miejsce Ani Prygoń z kl.Ib, za III m. Lenie Tomkowicz z kl. Ib. Wyróżnienie zdobył Szymon Parcheniak z kl. Ib.

Następnie drugoklasiści prezentowali zabawki ekologiczne: rakiety, czołgi, lalki, samochody. Natomiast trzecioklasiści tanecznym krokiem w rytm muzyki zaprezentowali wiosenną modę. Zarówno zabawki jak i stroje wykonane zostały z materiałów odpadowych. Uczestnicy pokazu otrzymali upominki, które były nagrodą dla wszystkich za ich wkład w ten wyjątkowy dzień. Obie części imprezy uświetniły piosenki o tematyce wiosennej. Na pożegnanie Amelka Gorczowska zaśpiewała piosenkę „Ziemia wyspa zielona”.

                                                                                                                         Opracowały: Małgorzata Strama i Beata Kostecka

 

Dyrektor Szkoły Zaprasza

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY
UL. SZKOLNA 2
57 - 211 CIEPŁOWODY
tel. / fax   74 8103444
zspsekretariat@cieplowody.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.