OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

26.03.2019

W poniedziałek 18 marca 2019 o godzinie 1000 w świetlicy szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciepłowodach odbyły sie gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom.

Pierwszy etap konkursu to eliminacje klasowe, które odbyły się w czasie lekcji wychowawczej 7 marca 2019r. Wtedy to wyłonione zostały trójki klasowe do następnego etapu. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się 20 pytań. Pytania miały na celu sprawdzenie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Najlepiej z testem poradzili sobie

w grupie I (klasy IV-VI):

I miejsce - Aleksandra Zapotoczna (kl. Va),

II miejsce - Marcel Książek (kl. IVa )

III miejsce - Kacper Mospan (kl.VI)

w grupie II (klasy VII, VIII i Gimnazjum):

I miejsce - Marcel Trzybulski (kl. III)

II miejsce - Filip Szczepański (kl. VIIIa)

III miejsce - Mateusz Mądry (kl. VII).

Uczniowie Ci będą reprezentować Gminę Ciepłowody na eliminacjach powiatowych w  Ząbkowicach Śląskich, w piątek 5 kwietnia 2019 roku. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy Ciepłowody. Po konkursie na uczestników czekał słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że udział w turnieju przyczynił się do poznania zasad i przepisów pożarowych wśród młodzieży. Już dziś zapraszamy do udziału w Turnieju w roku następnym.

Organizator turnieju składa serdeczne podziękowania dla Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Wójta Gminy Ciepłowody, Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śląskich p. Tomasza Mądrego, Komendanta OSP Ciepłowody p. Mirosława Wilka, p. Beacie Witek i p. Elizie Andrejczuk za udział i pomoc w organizacji turnieju.

Organizator turnieju Anna Olejnik-Rydz