IX REJONOWA GALA TALENTÓW

25.03.2019

21marca w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciepłowodach już po raz trzeci odbyły się eliminacje rejonowe Dolnośląskiej Gali Talentów, której finał będzie miał miejsce 30 maja w Oleśnicy. Rejonowe prezentacje odbywały się w tym dniu jeszcze w pięciu dolnośląskich szkołach: we Wrocławiu, Bierutowie, Wałbrzychu, Legnicy i Smolniku.

W naszej szkole występowali  reprezentanci 14 placówek z rejonu wałbrzyskiego. Zgodnie z regulaminem każda szkoła/placówka uczestnicząca w Gali Talentów mogła zgłosić tylko jednego przedstawiciela - ucznia lub zespół, który jest utalentowany w określonej dziedzinie lub realizuje ciekawe pasje, hobby, ma niecodzienne zainteresowania i wykazuje się ponadprzeciętnym entuzjazmem i zdolnościami. Przedstawicielami Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza  w Ciepłowodach były: Oliwia Jamborska i Aleksandra Zapotoczna, które zaprezentowały własny układ gimnastyczny do utworu Zary Larsson „Uncover”.

Występy uczestników oceniało jury, w składzie:

Anna Kulińska- wizytator , przedstawiciel Dolnośląskiego  Kuratora Oświaty,

Violetta Żygadło  - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żelowicach,

Agata Pawłowska-Król - dyrektor Szkoły Podstawowej   im. Tadeusza Kościuszki w Złotym Stoku,

Bogusława Kołsut - dyrektora Szkoły Podstawowej  im. gen. Władysława Sikorskiego w Henrykowie

oraz Beata Lupa-dyrektor ZSP w Ciepłowodach.

Wybierając nominowanych członkowie jury brali pod uwagę: ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność, nietuzinkowość zainteresowań, pasji i talentów, profesjonalizm występujących.

Po naradzie, do majowego finału nominowani zostali: Julia Rycyk z Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bystrzycy Kłodzkiej, która przy własnym akompaniamencie na gitarze zaśpiewała utwór "Fire on fire" Sama Smitha, Adrian Piwnik  ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie , którego pasją jest Sport Stacking - sportowe układanie kubków na czas, "Czarodziejskie trio" ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej - zespół łączycy w swojej prezentacji muzykę, śpiew i akrobatykę sportową oraz Mateusz Subocz ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie za wykonanie utworu Zbigniewa Wodeckiego „Szczęście jest we mnie”.

Po zakończeniu występów każdy z uczestników dostał pamiątkowy dyplom, a organizatorzy zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

W organizacji eliminacji rejonowych Szkolny Zespół Wspierania Uzdolnień wspierali: p. Izabela Fajkowska - przygotowanie z uczennicami koła tanecznego układu z obręczą, p. Michał Żygadło i p. Włodzimierz Szuwarowski - wsparcie techniczne oraz uczniowie: Julia Knochowska, Dominika Wyrozumska, Martyna Jaksender, Sebastian Zioła i Filip Szczepański.

Organizatorzy składają szczególnie podziękowania osobom bez których życzliwości organizacja uroczystości byłaby niemożliwa. Są to: p. Łukasz Białkowski – Wójt Gminy Ciepłowody, p. Magdalena Tęsna-Pitner –Sekretarz Gminy Ciepłowody, p. Iwona Małozięć pełniąca obowiązki dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Ciepłowodach, p. Ireneusz Szuszkiewicz –kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji   w Ciepłowodach, p. Mariusz Michułka – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przewornie, Firma Ekodynamic sp.z.o.o. spółka komandytowa Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciepłowodach.