VI Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

27.02.2019

19 lutego w Ząbkowickim Liceum Ogólnokształcącym odbył się drugi etap VI Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego dla Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych o Puchar Starostów Powiatów Kłodzkiego i Ząbkowickiego oraz Burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich.

Konkurs odbywa się w trzech etapach:

• etap pierwszy – eliminacje szkolne,
  • etap drugipowiatowy ‒ w Ząbkowicach Śląskich,
  • etap trzeci międzypowiatowy – w Kłodzku.

Etap I konkursowy pomyślnie przeszedł nasz uczeń z klasy 8A – Sebastian Zioła ‒ i tym samym zakwalifikował się do etapu powiatowego. Pod opieką nauczyciela matematyki, p. Adriany Sołtysiak, udał się do Ząbkowic Śląskich.

Na II etap zjechali uczniowie szkół Kamieńca Ząbkowickiego, Złotego Stoku, Ziębic, Henrykowa, Budzowa i Ciepłowód. Inauguracja miała miejsce w szkolnej auli, gdzie dyrekcja LO powitała wszystkich gości. Następnie uczestnicy konkursu udali się do wyznaczonych gabinetów.O godzinie 10:25 rozpoczęła się pierwsza część konkursu, trwająca 90 min. Składała się z pięciu zadań, a za poprawne rozwiązanie całości przysługiwało 25 pkt.

Konkurs organizowany był w dwóch kategoriach:

• dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych,
  • dla uczniów klas szkół ponadgimnazjalnych.

Tematyka zadań konkursowych obejmowała program nauczania matematyki w szkole podstawowej po reformie oświatowej dla klas szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz program nauczania matematyki w szkołach ponadgimnazjalnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W czasie, gdy prace były sprawdzane, uczniom zorganizowano zajęcia edukacyjne, zapewniono obiad oraz opiekę. Nasz uczeń, Sebastian Zioła, poradził sobie dobrze, choć niestety przy tak dużej konkurencji nie zakwalifikował się do III etapu. Sebastianowi gratulujemy odwagi  i życzymy sukcesów we wszelkich zmaganiach matematycznych.

Komentarz i zdjęcia: Adriana Sołtysiak