UWAGA ! W ZSP W CIEPŁOWODACH TRWA NABÓR UCZNIÓW DO PROJEKTU „ROZWÓJ KOMPETENCJI KLUCZOWYCH I ZAINTERESOWAŃ UCZNIÓW W GMINIE CIEPŁOWODY”

24.01.2019

Jak Państwo  z pewnością wiedzą w październiku Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego pozytywnie zaopiniował złożony przez Gminę Ciepłowody wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020  o wartości 398 374,02 PLN. Jego celem jest zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej. Projekt będzie realizowany w  szkole w okresie 02.01.2019-31.12.2020r. W chwili obecnej trwa nabór do zajęć. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne. Zajęciami  projektowymi objętych będzie 202 uczniów SP (101dz,101ch) . Będą to zajęcia dydaktyczne, dodatkowe, wyrównawcze oraz  zajęcia specjalistyczne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi  wyrównujące szanse uczniów. Zaplanowano także zajęcia rozwijające  kompetencje emocjonalno-społeczne i terapeutyczne, które pomogą  zniwelować występujące  u dzieci zaburzenia  zachowania  i emocji.

Rozpoczynające się od lutego zajęcia to:
• zajęcia rozwijające z matematyki dla klas I-III
• zajęcia korekcyjno-wyrównawcze dla klas I-III
• zajęcia logopedyczne
• zajęcia indywidualne dla dzieci z orzeczeniami
• zajęcia socjoterapeutyczne
• zajęcia terapeutyczne
• zajęcia z matematyki wyrównawczo-rozwijające
• zajęcia wyrównawcze z chemii;
• zajęcia z języka angielskiego wyrównawczo-rozwijające
• zajęcia informatyczne
• zajęcia z j. niemieckiego wyrównawczo-rozwijające
• zajęcia matematyczne,  przyrodnicze, z chemii, z biologii  -metodą eksperymentu
• zajęcia geograficzne metodą eksperymentu.

Szkoła zostanie wyposażona w sprzęt niezbędny do prowadzenia nowoczesnych zajęć oraz doposażone zostaną pracownie przedmiotowe (przyrodnicze, matematyczne, informatyczne) oraz gabinety psychologa, pedagoga, logopedy np. drukarka 3D, nowe laptopy, zestawy do doświadczeń, pomoce do socjoterapii. Sprzęt i pomoce dydaktyczne  zakupione w ramach projektu będą stanowić wyposażenie szkoły i bazę dydaktyczną w trakcie trwania  projektu oraz po zakończeniu jego realizacji.
Liczba godzin planowanych zajęć, podczas których uczniowie nabyli kompetencje w programie to 1 680,00 godzin. Liczba zajęć korekcyjno kompensacyjnych  360 godzin. Liczba godzin zajęć rozwijających z matematyki 240 godzin.
Zapisy u nauczycieli prowadzących lub w sekretariacie szkoły. Zapraszamy.