ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

22.10.2018

12 października w ZSP w Ciepłowodach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W związku z tym świętem ubrani na galowo uczniowie, nauczyciele, Dyrektor Szkoły oraz zaproszeni goście zebrali się w hali szkoły. Uroczystość przebiegała według scenariusza przygotowanego przez p. Michała Żygadłę – opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Apel rozpoczęły przedstawicielki SU: przewodnicząca szkoły – Joanna Adamowicz i wiceprzewodnicząca – Laura Wrońska. Oklaskami przywitano przybyłych gości: Wójta Gminy Ciepłowody – p. Łukasza Białkowskiego, przewodniczącego Rady Rodziców – p. Damiana Cieślika, przewodniczącą Rady Rodziców Przedszkola – p. Natalię Lorenc oraz księdza Ryszarda Słowiaka. Joanna i Laura przypomniały genezę święta, które upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej 14 października 1773 roku, rok po dokonaniu pierwszego rozbioru Polski. Następnie  rozpoczęła się część artystyczna uroczystości, którą uczniowie uświetnili prezentując swoje wszechstronne zdolności i talenty. Najpierw wystąpiły dziewczynki z kl. IV i V w tańcu z szarfami, które do występu przygotowała p. Izabela Fajkowska. Potem odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. V szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum. Gimnazjaliści zaprezentowali pokaz mody nauczycielskiej, a ich młodsi koledzy i koleżanki, przygotowani przez p. Leokadię Krzewską, przedstawili zabawne scenki z życia szkoły. Były też wiersze z wdziękiem wyrecytowane przez uczniów z klasy II p. Beaty Kosteckiej oraz piosenki wykonane przez solistów: Aleksandrę Rydz z kl. Va i Filipa Gryk – Waloszka z kl. VI.

Tego dnia nie mogło zabraknąć najlepszych życzeń i kwiatów dla obchodzących swoje święto nauczycieli. Po części artystycznej głos zabrał p. Łukasz Białkowski, który wręczył nagrodę Wójta Gminy p. Beacie Lupie za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków Dyrektora Szkoły oraz p. Elżbiecie Opyc za wysokie osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w pracy pedagogicznej. Następnie życzenia dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi składali Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Przedszkola. Swoją wdzięczność wobec wszystkich pracowników szkoły w imieniu uczniów  wyrazili również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego poprzez wręczenie im symbolicznych róż.

Na koniec głos zabrała p. Dyrektor Beata Lupa, która podziękowała wszystkim za udział w uroczystym apelu.