ROBOTY „LOFI-ROBOT” I „OZOBOT” - NOWOCZESNA DYDAKTYKA W ZSP W CIEPŁOWODACH

22.10.2018

W październiku do szkoły w Ciepłowodach trafiły zestawy do konstruowania i programowania robotów Lofi –Robot. Są to pakiety CODE BOX i CODEBOX DRIVE. Z zakupionymi robotami będą pracować uczniowie w trakcie zajęć z innowacji pedagogicznej „Programujemy w Scratchu”. Dzięki nim poznają elementy robotyki i programowania, a przy tym będą się świetnie bawić własnoręcznie konstruując np. pojazdy podążające za światłem, zaprojektują bramę otwieraną automatycznie lub też zbudują prawdziwy solar, urządzenie poruszające się za pomocą światła. Naukę prowadzoną w ramach innowacji pedagogicznej uatrakcyjnią również zakupione do szkoły roboty „Ozobot” – małe inteligentne urządzenia, niewymagające WiFI ani skomplikowanego sprzętu. Do zajęć wystarczą "Ozoboty" w komplecie z mazakami i planszami, które zabierają dzieci w niesamowitą przygodę rysowania i programowania. W obecnym roku szkolnym nasi uczniowie także już po raz trzeci brali udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania, otrzymując certyfikaty. Uczniowie korzystając z tego typu innowacyjnych zajęć uczą się kodowania, programowania, pracy zespołowej, kreatywności, czyli nabywają tak potrzebne kompetencje przyszłości.