Logo Ciepłowody ZS

News

Aktywna Tablica i nie tylko – czyli super nowoczesny sprzęt w ZSP w Ciepłowodach

18.10.2018

Szkoła Podstawowa w Ciepłowodach zakwalifikowała się do Programu Rządowego „Aktywna Tablica” w ramach którego otrzymała Monitor interaktywny AVTEK TOUCHSEREEN o przekątnej 65 cali, z wbudowanym komputerem wyposażonym w systemem Windows i Android oraz dwie tablice interaktywne. Ten nowoczesny sprzęt został zainstalowany w gabinetach: informatycznym, matematyczno-fizycznym, językowym w kl. I-III. Urządzenia te posiadają  duże ekrany projekcyjne, z których obraz jest widoczny dla wszystkich słuchaczy w sali wykładowej lub uczniów w klasie. Powierzchnia ekranów jest czuła na dotyk, a monitor interaktywny umożliwia pracę wielu osobom  na raz ( do 10 osób). Wygląda to tak, jak byśmy pracowali na bardzo dużym tablecie. Dodatkowo można, jak w przypadku tradycyjnych tablic, pisać i rysować. 

  

Ten nowoczesny sprzęt pozwala: obsługiwać programy z komputera lub aplikacje wgrane na monitorze, prowadzić interaktywne lekcje z wykorzystaniem zasobów internetowych w tym platform E-leargingowych, a dzięki wbudowanym  głośnikom i W-fi wyświetlać filmy i materiały edukacyjne z każdego miejsca.

    

Wyjątkową właściwością pozyskanych urządzeń jest możliwość przygotowania dla uczniów ćwiczeń interaktywnych, które pozwalają dzieciom wchodzić w fizyczne interakcje z wyświetlanym na powierzchni tablicy materiałem poprzez przesuwanie liter, cyfr, słów, obrazów i tym podobnych za pomocą swoich rąk. Daje to naszym uczniom nowe dynamiczne doświadczenia i zmienia styl nauczania, a nauczycielom ułatwia i wzbogaca ich warsztat pracy. 

   

                                                                                             opracowała Jadwiga Strama

Dyrektor Szkoły Zaprasza

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY
UL. SZKOLNA 2
57 - 211 CIEPŁOWODY
tel. / fax   74 8103444
zspsekretariat@cieplowody.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.