Logo Ciepłowody ZS

News

Ślubowanie klas I w ZSP w Ciepłowodach

17.10.2018

Coroczną tradycją Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Ciepłowodach jest organizowanie w połowie października uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia dzieci z klas I. 15 września tego roku w tym wydarzeniu uczestniczyło 30 uczniów z klas I a i I b.

Pierwszaki pod opieką swoich wychowawczyń: Zofii Stilger-Ślicznej i Hanny Kurczyńskiej  radosnym krokiem, śpiewając piosenkę, wkroczyły do pięknie udekorowanej świetlicy, gdzie oczekiwali na nich zaproszeni goście: wójt Gminy Ciepłowody Pan Łukasz Białkowski, dyrektor szkoły Pani Beata Lupa , członkowie rodzin oraz uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami.

Ceremonia pasowania na ucznia miała formę konkursu. Uczniowie klas I musieli pokazać swoją  pogodą ducha w niesprzyjających okolicznościach. Wszyscy z uśmiechem wypili „magiczny napój” z soku z cytryny, wykazali się odpornością na marudzenie, znajomością zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Podczas uroczystości nawiązano do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwszaki pokazały, że świetnie rozpoznają polskie symbole narodowe: godło, flagę i potrafią zaśpiewać hymn. Ostatnim zadaniem konkursowym były indywidualne odpowiedzi sprawdzające przygotowanie dzieci do roli ucznia.

Wybrana wcześniej komisja uznała, że dzieci są gotowe do złożenia ślubowania i pasowania na ucznia. Dzieci w obecności pocztu sztandarowego szkoły zobowiązały się m.in. do dbania o dobre imię szkoły, szanowania innych , uczenia się tego, co dobre i piękne, kochania swojej Ojczyzny.

 Po akcie ślubowania dyrektor szkoły Pani Beata Lupa dokonała aktu pasowania każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Ciepłowodach. Uczniowie otrzymali na pamiątkę okolicznościowe dyplomy i słodkie prezenty przygotowane przez rodziców. Uroczystość zakończył poczęstunek dla uczniów i zaproszonych gości przygotowany przez rodziców obu klas.

Ten dzień z pewnością na długo zapadnie w pamięć każdego pierwszoklasisty.

Dyrektor Szkoły Zaprasza

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY
UL. SZKOLNA 2
57 - 211 CIEPŁOWODY
tel. / fax   74 8103444
zspsekretariat@cieplowody.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.