VI Powiatowa Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów w ZSP w Ciepłowodach

21.05.2018

17 maja 2018 r. już po raz szósty w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w  Ciepłowodach odbyła się Powiatowa Olimpiada Matematyczna. Tego dnia spotkali się uczniowie z gimnazjów powiatu ząbkowickiego aby w  zdrowej rywalizacji powalczyć o nagrodę główną jaką był laptop ufundowany przez Prezesa Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śląskich panią  Józefę Warechowicz.

Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów gimnazjów i ma na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, poszerzanie wiedzy matematycznej, uczenie samodzielnego  myślenia, a także jest okazją do spotkania nauczycieli i uczniów gimnazjów powiatu ząbkowickiego.

Zawody obejmowały dwa etapy:

- szkolny, w którym wyłoniono trzech najlepszych uczniów z każdego gimnazjum.

- powiatowy – rozwiązanie 5 zadań otwartych  i wyłonienie 3 laureatów

O wygranej decydują zdobyte punkty za rozwiązane zadania. Olimpiada sprawdza umiejętność zastosowania wiedzy matematycznej w zadaniach praktycznych.

W tym roku w zmaganiach wzięło udział 21 uczestników z siedmiu gimnazjów powiatu ząbkowickiego.

Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów. W skład delegacji wchodzili:

1. Sandra Stawasz  - uczestnik – SP nr 2  w Ziębicach

2. Krzysztof Kaputa  - uczestnik – SP nr 2  w Ziębicach

3. Kacper Kostyszyn- uczestnik – SP nr  2  w Ziębicach

Violetta   Burgielska - nauczyciel matematyki

4. Mahawir Iwanowski  – SP w  Złotym Stoku

5. Krzysztof Marynowski  - SP w Złotym Stok

6. Kacper Wielgus  - SP w Złotym Stoku

Gabriela Pluciak – nauczyciel matematyki

7. Aleksandra Bodnar – uczestnik – SP w Budzowie z filią w Grodziszczu

8. Wanessa Nykiel – uczestnik – SP w Budzowie z filią w Grodziszczu

9. Konrad Badecki – uczestnik  - SP w Budzowie z filią w Grodziszczu

Magdalena Gąsowska - opiekun grupy

10. Olga Zaborska  – uczestnik – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śl.

11. Jakub Chociaj - uczestnik – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śl.

12.  Borys Sobieraj - uczestnik – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śl.

Gabriela Grzęda- nauczyciel matematyki

13. Martyna Klag – uczestnik – Publiczne Gimnazjum w Przyłęku

14.  Anna Frysztak– uczestnik – Publiczne Gimnazjum w Przyłęku

15. Paulina Sowa– uczestnik – Publiczne Gimnazjum w Przyłęku

Elżbieta Lipińska- nauczyciel matematyki

16. Tomasz Stawowy – uczestnik – SP  w Ciepłowodach

17. Aleksandra Opyc– uczestnik –  SP w Ciepłowodach

18. Anna Zarówna – uczestnik –  SP  w Ciepłowodach

Elżbieta Opyc– nauczyciel  matematyki

19. Kacper Bieńka– SP w Henrykowie

20. Kacper Brejwo-– SP w Henrykowie

21. Kamil Jendryka  – SP w Henrykowie

Urszula Kłopocka- nauczyciel matematyki

Po uroczystym rozpoczęciu i przywitaniu uczestników przez  Dyrektor ZSP w Ciepłowodach Beatę Lupę, głos zabrali: Wójt Gminy Ciepłowody p. Łukasz Białkowski, p. Arkadiusz Lis – przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śl. oraz Starosta Powiatu Ząbkowickiego p. Roman Fester.  Pan Starosta ufundował II nagrodę  - tablet, a Wójt Gminy Ciepłowody nagrody dla dwóch laureatów 3 miejsca (dwie karty podarunkowe o wartości 300 zł.)

Po części oficjalnej uczniowie rozpoczęli część pisemną, która trwała 90 minut.  Po jej zakończeniu na uczestników czekał poczęstunek oraz atrakcje przygotowane przez Samorząd Uczniowski.

W tym czasie nauczyciele sprawdzali prace uczniów.  Wiedza i umiejętności  uczniów były bardzo wysokie.  Do finału z wynikiem maksymalnym dostało się 6 uczniów: Tomasz Stawowy (Ciepłowody), Anna Zarówna (Ciepłowody) Olga Zaborska (Ząbkowice Śl.), Krzysztof Marynowski (Złoty Stok), Krzysztof Kaputa (Ziębice) , Kacper Wielgus (Złoty Stok)

W wyniku pierwszej dogrywki dwoje uczniów odpadło. Czworo znalazło się w ścisłym finale.

Olga Zaborska napisała dogrywkę z wynikiem najwyższym (10/10), natomiast 3 uczniów: Tomasz Stawowy, Krzysztof Kaputa I Krzysztof Marynowski  z wynikiem 8/10 przystąpiło do kolejnej dogrywki o drugie miejsce. W wyniku kolejnej rundy wyłoniono laureatów II i III miejsca.

Najlepsza okazała się uczennica z Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śl. Olga Zaborska i powędrowała do niej nagroda główna.  II miejsce zajął uczeń Krzysztof Kaputa z  Ziębic i stał się właścicielem tabletu,  III miejsce wywalczyli egz. Tomasz Stawowy z Ciepłowód i Krzysztof Marynowski ze Złotego Stoku i otrzymali karty podarunkowe.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy  a opiekunowie oraz goście obdarowani zostali pamiątkowymi pucharami.

Wszystkim uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.