3 MAJA W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W CIEPŁOWODACH

07.05.2018

,, Ucisk braci naszych cisnął, niemoc w ręku króla spała, a wtem 3 maj zabłysnął i cała Polska powstała. Witaj maj, 3 maj, dla Polaków błogi raj’’. Tymi słowami rozpoczął się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Ciepłowodach uroczysty apel - 227-rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chociaż te wydarzenia są odległe czasowo, to nadal w naszej świadomości zajmują one bardzo ważne miejsce. Na apelu gościliśmy: Wójta Gminy Ciepłowody p. Łukasza Białkowskiego, Radnych Powiatu Ząbkowickiego p. Teresę Markowską i p. Mariana Kozyrę, Przewodniczącego Rady Rodziców ZSP p. Damiana Cieślika oraz członka p. Agnieszkę Opyc, Dziekana Księdza Ryszarda Słowiaka,  Dyrektor ZSP p. Beatę Lupę i Wicedyrektor ZSP p. Barbarę Kopij.

W trakcie uroczystości  wysłuchaliśmy pieśni , Witaj majowa jutrzenko’’ i ,, Marsz, marsz Polonia’’ w wykonaniu szkolnego chóru oraz obejrzeliśmy  spektakl pt. ,, Jak uchwalano konstytucję’’ przygotowany przez szkolne koło teatralne. Następnie uczennice klas gimnazjalnych zaprezentowały dwie prezentacje multimedialne : Joanna Adamowicz, Wiktoria Tekieli, Aleksandra Palac  „ Jakie postawy patriotyczne reprezentują mieszkańcy Ciepłowód? ‘’ oraz Julia Tomasiak, Klaudia Zajączkowska, Magdalena Sikora, Anna Tadrzak, Amelia Jaksender  ,,Van Gogh- życie i twórczość’’.

Na zakończenie uroczystych odchodów święta konstytucji uczniowie klas VI , VII i klas gimnazjalnych wysłuchali profilaktycznego koncertu Aleksandry Dudzik z zespołem.

Tradycja lat, a jednocześnie kreatywność sprawia, że ten dzień każdego roku jest wyjątkowym świętem.