WYCIECZKA KRAKÓW – ZAKOPANE

W dniach 6-8 czerwca 2017r., 40 uczniów z klas 3a, b i 4   Szkoły Podstawowej ZSS w  Ciepłowodach wyruszyli na 3 dniową wycieczkę Kraków - Zakopane. Organizatorem wycieczki był ks. Dziekan Ryszard Słowiak, a opiekunami były p. Zofia Stilger-Śliczna, p. Beata Kostecka i p. Barbara Kopij.

Pierwszego dnia dzieci wraz z przewodnikiem zwiedziły Kraków, a w nim Wawel ze słynnym Dzwonem Zygmunta, katedrę na Wawelu wraz z grobami Królów, Kościół Mariacki, obok którego wysłuchały hejnału, a także Rynek, Stare Miasto
i Sukiennice. Dużą atrakcją był Smok Wawelski, który zionął  ogniem.

W drodze do Poronina, gdzie był zaplanowany nocleg, uczniowie odwiedzili Sanktuarium w Łagiewnikach. Tam odbyło się spotkanie z siostrą zakonną, która wyświetliła  film i opowiedziała historię Sanktuarium.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy Zakopane. Razem z przewodnikiem udaliśmy się do Doliny Chochołowskiej. Przejście do Doliny uatrakcyjniła kolejka, która przewiozła nas kilka kilometrów, pozostałą część drogi pokonaliśmy pieszo. Przepiękny górski krajobraz zdecydowanie rekompensował pieszy trud.

Atrakcją drugiego dnia był przejazd wozami wraz z pochodniami  na ognisko, gdzie przy wspólnych śpiewach, dzieci piekły kiełbaski i wesoło się bawiły.

Trzeciego dnia, po śniadaniu grupa udała się do miejscowości Ząb, z której Szlakiem Papieskim przeszliśmy na Gubałówkę .

Stamtąd zjechaliśmy kolejką linową do Zakopanego, prosto na Krupówki, a tam dzieci sprawiły upominki swoim bliskim, a po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wracając, zatrzymaliśmy się jeszcze w Wadowicach, gdzie zjedliśmy słynne papieskie kremówki.

Do domu dotarliśmy późnym wieczorem, zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni
i pełni wrażeń.

Zofia Stilger- Śliczna