Logo Ciepłowody ZS

News

„NOC BIBLIOTEK W CIEPŁOWODACH”

Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Biblioteką Szkolną ZSS w Ciepłowodach dołączyły w tym roku do ogólnopolskiej akcji pod nazwą Noc Bibliotek. W nocy z 2.06. (piątek) na 3.06 (sobota) 16 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum miało możliwość wziąć udział w przygotowanych zajęciach oraz przenocować w bibliotekach.

Wszystko zaczęło się o godzinie 18:00 w czytelni obu bibliotek spisaniem Kodeksu Zachowania. Kolejnym punktem akcji było przygotowanie czarodziejskich czapek i różdżek. Po zakończeniu prac plastycznych nadszedł czas na wspólne czytanie. Drogą głosowania, na lekturę naszej nocy została wybrana powieść J.K. Rowling „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Chętne dzieci w przerwach między kolejnymi zajęciami odczytywały nam fragmenty utworu. Po lekturze udaliśmy się na boisko sportowe, w końcu hasłem całej akcji Nocy Bibliotek jest: „Czytanie porusza” J. Na boisku p. Weronika Stopyra  - animator „Orlika” w Ciepłowodach, przygotowała tor przeszkód. Uczestnicy musieli slalomem uciekać przed potworami, przenosić delikatne jajo bazyliszka, czy wynieść skarby smoka. Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek od pani wicedyrektor Barbary Kopij. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do bibliotek, gdzie czekała na nas kolacja. Kolejnym punktem imprezy była najbardziej oczekiwana przez uczestników ucieczka z bibliotek czyli escape room.  Drzwi do obu książnic zostały zamknięte, a klucze do drzwi schowane w nieznanych nikomu miejscach. Zadaniem uczestników było, tropem różnych wskazówek, odnaleźć ukryte klucze. Nie zabrakło krzyżówek, wykreślanek, jak i zadań matematycznych. Jednym z najciekawszych momentów okazało się wsadzenie ręki do słoika pełnego pływających makaronowych robali. Uczniowie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami śpiewająco i już wkrótce mogliśmy opuścić biblioteki i udać się do świetlicy, gdzie czekały kolejne atrakcje. Dzieci oglądały film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra” w reżyserii P. Klange oraz W. Soderlunda, dzięki licencji uzyskanej od organizatorów ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Po seansie część uczestników odpoczywała tworząc zamki z piasku. Również dziewczyny z gimnazjum organizowały młodszym dzieciom zabawy, takie jak kalambury, głuchy telefon, chodzi lisek koło drogi itp. W końcu około godziny 2 położyliśmy się grzecznie spać. O tym, czy podobały się nasze zajęcia mogliśmy się przekonać rano, kiedy to wszystkie dzieci miały pewne problemy z dobudzeniem się. J Z opinii dzieci dowiedzieliśmy się, że cała impreza była ciekawa i zabawna. Już pytają o następną taką noc w bibliotekach.

Chciałybyśmy gorąco podziękować pani Dyrektor Beacie Lis, pani Wicedyrektor Barbarze Kopij, panu Wójtowi Łukaszowi Białkowskiemu oraz paniom: Weronice Stopyrze, Ani Olejnik-Rydz, Stanisławie Zawiszy, Krystynie Poczcie oraz panu Włodzimierzowi Szuwarowskiemu za pomoc w zorganizowaniu nocy w bibliotece. Dziękujemy również uczennicom gimnazjum, dzięki którym nasza impreza stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. A wszystkim uczestnikom dziękujemy za ten wspaniale spędzony czas!         

Iwona Małozięć – Gminna Biblioteka Publiczna w Ciepłowodach

Marzena Pakuła – Biblioteka Szkolna ZSS w Ciepłowodach

Dyrektor Szkoły Zaprasza

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY
UL. SZKOLNA 2
57 - 211 CIEPŁOWODY
tel. / fax   74 8103444
zspsekretariat@cieplowody.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.