BANK PKO BP PRZYJAZNY DZIECIOM!

30 maja 2017r. uczniowie klasy III a z Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach razem ze swoim wychowawcą panią Zofią Stilger –Śliczną i opiekunem SKO Marzeną Pakuła byli na wycieczce w  Banku PKO BP Oddział w Ząbkowicach Śl. Wybór banku nie był przypadkowy, ponieważ właśnie tu prowadzony jest rachunek SKO naszej szkoły, a spora liczba uczniów z tej klasy posiada w nim swoje konta oszczędnościowe w ramach SKO. Naszym przewodnikiem po pomieszczeniach banku była sympatyczna  pani kierownik Beata Pieniążek, która w ciekawy sposób przybliżyła nam pochodzenie banku PKO, jego historię i jak funkcjonuje on w dzisiejszych czasach. Następnie oprowadziła nas po sali przeznaczonej do obsługi klientów, gdzie uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób pobiera się numerek do kasy i co trzeba jeszcze zrobić, aby  wybrać pieniądze z konta. W dalszej kolejności odwiedziliśmy salę kredytów, sale obsługi przedsiębiorców, oraz pokój dyrektora pana Janusza Kowerko , gdzie każdy chętny choć przez chwile mógł zasiąść na fotelu dyrektorskim  i poczuć się ważną osobistością, zarządzającą tak poważną instytucją. Chętnych nie brakowało! Na koniec zatrzymaliśmy się w sali konferencyjnej banku , gdzie zobaczyliśmy  w jaki sposób i w jakim urządzeniu można sprawdzić, czy dany banknot nie jest fałszywy, zagraliśmy w grę edukacyjną tematycznie powiązaną z elementami bankowymi , a na koniec otrzymaliśmy drobne upominki i słodkości. Dla uczniów była to pierwsza wizyta w takiej instytucji jak bank, toteż zainteresowanie  było ogromne. Dziękujemy bardzo za zaproszenie i oprowadzenie nas po Banku PKO BP panu Dyrektorowi Januszowi  Kowerko i kierownikowi zespołu obsługi klienta pani Beacie Pieniążek.

Marena Pakuła –opiekun SKO