Logo Ciepłowody ZS

News

PROJEKT EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

 PROJEKT EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

W dniu 28 marca 2017r. w Szkole Podstawowej w Ciepłowodach uczniowie klas I-III uczestniczyli w finale projektu ekologiczno-przyrodniczego             „O przyrodę dbamy…”

Celem projektu jest promowanie wartości ekologicznych, zachowań przyjaznych środowisku oraz uczenie odpowiedzialności za jego stan. Jest też okazją do podzielenia się swoją wiedzą, talentami i umiejętnościami. Uczniowie bowiem w dniu finału prezentują to, nad czym pracowali od kilku dni i  tygodni.

Tegoroczna impreza została podzielona na dwie części. W części artystycznej uczniowie klasy II b pod kierunkiem swojej wychowawczyni Agnieszki Zawadzkej zaprezentowali się w scence ekologicznej pt. „Jak rozweselić Ziemię”. Opowiadali o tym,  jak należy postępować, aby chronić naszą planetę, uczyli segregować śmieci. Tę część uświetniły piosenki o treści przyrodniczej w wykonaniu każdej z klas. Uczniowie klas III a i III b  prezentowali zabawki ekologiczne, wykonane z surowców odpadowych: rakiety, domki dla lalek, zwierzaki, lalki itp. Jak co roku odbył się pokaz mody ekologicznej, którą przygotowali uczniowie klas IIa, IIb i IIc.  

Tą część zakończono wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom konkursów: wiedzy ekologiczno-przyrodniczej,  który odbył się 21 marca br. oraz konkursu plastycznego pt. „Mieszkańcy lasów”.

W konkursie wiedzy ekologiczno – przyrodniczej zostały wręczone nagrody i wyróżnienia  dla poszczególnych osób:

I miejsce: Maciej Bochenek – III b

II miejsce: Mateusz Mazur -  III B

III miejsce – Aleksandra Rydz – III a

            Wyróżnienia: Emilia Tomasiak – I, Emilia Myślińska II b

W konkursie plastycznym pt. „Mieszkańcy lasów” wręczono nagrody  i wyróżnienia dla następujących uczniów:

I miejsce: Emilia Myślińska II b

II miejsce: Dawid Woszczyk II a

III miejsce: Florentyna Jurkiewicz II a

Wyróżnienia: Julia Bień II c  , Alan Konowalczuk I

Doceniono również twórczość plastyczną wykonawców zabawek ekologicznych. Upominki otrzymali: Wiktoria Wolska III b, Małgorzata Pietrykiewicz III a

Za duży wkład, wysiłek  i pomysłowość w swoje prace - stroje ekologiczne nagrodzono: Dawida Hercunia z II b, Julię Piątek z II c i Adama Wolskiego z II b.

 Każdy z uczestników pokazu mody otrzymał drobny upominek, który przygotowała p. Agnieszka Ziernik, nauczycielka prowadząca również w szkole zajęcia artystyczne dla dzieci. Wielką radość sprawił uczniom pokaz baniek mydlanych, który był nagrodą dla wszystkich za ich wkład w ten wyjątkowy dzień.

Druga część zajęć – praktyczna, odbyła się w klasach. Tam uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń wykonali zabawki i dekoracje z produktów ekologicznych i ogólnodostępnych: kolorową modelinę,  z której wylepiały wiosnne kwiaty, zabawne gniotki , a także dekorowali gipsowe figurki.

Dzień minął w radosnej, twórczej i wiosennej atmosferze. Gratulujemy zwycięzcom konkursów i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Zawadzka

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej

Dyrektor Szkoły Zaprasza

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY
UL. SZKOLNA 2
57 - 211 CIEPŁOWODY
tel. / fax   74 8103444
zspsekretariat@cieplowody.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.