REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Z GPS-EM DO NIEBA

W dniach 1-3 marca 2017 roku w ZSS w Ciepłowodach odbywały się kolejne rekolekcje, czyli święte lekcje. Prowadzący je, już po raz drugi w naszej szkole, ks. Grzegorz  Ławniczak, przypomniał uczestnikom czym jest rozpoczynający się czas Wielkiego Postu  i udzielał wskazówek, jak  dobrze go przeżyć i tym samym, przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Nasze spotkania rozpoczęły się od wysłuchania nagrania GPS z płyty Arki Noego pt. „Petarda”. Mocne uderzenie obudziło nie tylko nasze ciała, ale i serca. Wszyscy uważnie słuchali i angażowali się w proponowane działania.  Ksiądz Rekolekcjonista przypomniał nam o wielkiej i niezawodnej miłości Boga do człowieka oraz wskazał co stoi na przeszkodzie, że ta miłość  do człowieka nie dociera. Dzieci z Arki Noego śpiewały  GPS mówi nam: To jest droga zła! Jeśli to możliwe zawróć!  Ks. Grzegorz wyjaśnił uczniom , co jest nawigacją  dla ludzi wierzących, przypomniał podstawowe wiadomości o Piśmie Świętym oraz  jak wygląda droga nawrócenia i omówił kolejne warunki sakramentu pokuty. Nie zabrakło też wspólnego śpiewu, scenek dramowych, pięknych prac plastycznych o Matce Boskiej Częstochowskiej, okazji do spowiedzi świętej oraz wspólnej modlitwy na Mszy świętej w Środę popielcową i na zakończenie rekolekcji szkolnych.