News zdjęcie id 165

CZAS ZABAWY I WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH W KLASACH I – III SP

Jak co roku, 30 listopada przypadają imieniny Andrzeja, dzień w którym panienki                    i kawalerowie chcą poznać swoją przyszłość, związaną z miłością, szczęściem lub bogactwem. W naszej szkole młodsi uczniowie, również chcieli odsłonić rąbka tajemnicy, dotyczącego ich dorosłego życia. Z przygotowanych wcześniej, przez uczniów, serc odczytywali imię wybranki lub wybranka, z kolorowych karteczek odczytywali niedaleką przyszłość, z rzutów kostkami odczytywali liczby i przypisane im wróżby, a także losowali wykonywanie zawodów w przyszłości i prezentów na Mikołaja. Całą imprezę uświetniły zabawy przy muzyce, przygotowane i poprowadzone, przez p. Agnieszkę Ziernik przy pomocy wychowawców klas. Nie zabrakło w tym dniu śmiechu, rywalizacji, dobrej zabawy                i integracji. Wspólnie, na świetlicy, disco „Kaczuszki” odtańczyło niemal 100 osób, co rozgrzało uczniów do wspólnego świętowania. Później, dziewczynki i chłopcy, „nurkowali”              w „Tajemniczym Worku”, z którego wyciągali coraz to przedziwniejsze, zabawne przebrania. Brali udział w zabawie „Gorące krzesła”, gdzie musieli wykazać się sprytem i refleksem, żeby na czas zająć sobie miejsce siedzące, tańczyli w parach, w których musieli tworzyć wymyślone figury. Nie zabrakło również pokazu umiejętności tanecznych i improwizacji                   w zabawie, z losowaniem rodzaju tańca. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na koniec, wszyscy wspólnie, zamienili się w wędrującego Krasnoludka i odtańczyli śmieszny taniec, zgodnie z instrukcją zawartą w piosence. Był to naprawdę udany i wesoły dzień. Na kolejną zabawę andrzejkową zapraszamy za rok.

Agnieszka Ziernik