News zdjęcie id 164

NASI UCZNIOWIE W WIOSCE MIKOŁAJA

Jak wszystkim wiadomo, grudzień to taki miesiąc, który obfituje w liczne, miłe akcenty. Z jednej strony 6 grudnia – mikołajki, z drugiej strony 22 grudnia – początek zimy, z jeszcze innej 24 i 25 grudnia  - Wigilia i Boże Narodzenie, później Sylwester z Nowym Rokiem, można by  tak wymieniać bez końca. Każdy z utęsknieniem czeka na choinkę, na śnieg, na prezenty, na śpiewanie kolęd i w ogóle ekscytacjom nie ma końca. Dlatego też, nasi uczniowie z klasy II a, wraz z rodzicami i nauczycielkami, wybrali się            2 grudnia do Wioski Św. Mikołaja w Złotym Stoku, gdzie wspólnie z Elfem odkrywali tajniki warsztatu pracy Mikołaja. Oj ciężka okazała się być praca Elfów. Uczniowie zaczęli swoją przygodę od wrzucenia złotej monety do studni życzeń, a następnie przy użyciu własnej siły fizycznej napędzali koło czerpiące wodę z magicznego źródła. Karmili renifery św. Mikołaja, które w ciągu dnia przybierały postać osiołków. Następnie po raz pierwszy w życiu zobaczyli skrzynkę na listy do Mikołaja i za pomocą koła kieratu wciągnęli wóz z prezentami pod stromą górę. Co chwila doświadczali nowych prac. Uruchomili wspólnie z Elfem maszynę do kruszenia złych uczynków i przeszli magicznym tunelem czasu, odkrywając prawdziwy magazyn świątecznych prezentów. Uwieńczeniem ciężkiej pracy było spotkanie ze św. Mikołajem, w jego przytulnym pokoiku, gdzie uczniowie otrzymali imienne Certyfikaty Grzecznego Dziecka, gwarantujące prezent pod choinką podczas tegorocznych świąt.

Pełni optymizmu i radości, uczestnicy udali się wraz z Elfem, na ciepłą herbatę i słodki poczęstunek, gdzie wspólnie wymieniali się przeżyciami minionego dnia.

Agnieszka Ziernik