News zdjęcie id 159

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dnia 13.10 bieżącego roku w Zespole Szkół Samorządowych w Ciepłowodach odchodzono szczególny dzień- Dzień Edukacji Narodowej . Na uroczystość przybyło wielu gości, wśród nich Wójt Gminy Ciepłowody- p. Łukasz Białkowski, sekretarz gminy- p. Robert Sarna, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i Rady Rodziców.

Uczniowie naszej szkoły- młodzi artyści pieśnią i słowem, uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i mądrych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli, ich poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Nauczyciele i zgromadzeni goście mogli podziwiać występy naszych uczniów przygotowane specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki w pięknym tańcu Elzy do filmu, ,, Elza w krainie lodu’’, szkolny chór i uczniowie klas II szkoły podstawowej, specjalnie dla nauczycieli, zaśpiewali piosenki , uczennice ze szkolnego koła tanecznego dedykowały  pedagogom taniec z szarfami i współczesny taniec dance. O dobry humor zadbali tez uczniowie z koła teatralnego, którzy przygotowali kabaret pt. ,, Atlas nauczycieli i uczniów’’.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor- Beata Lis, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił
i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Słowa gratulacji skierowała do p. Anny Olejnik - Rydz, nauczyciela świetlicy, króra otrzymała nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Szczególnym momentem uroczystości było wręczenie nagrody Wójta Gminy Ciepłowody.
W tym roku nagroda przyznana została nauczycielce religii –pani Elżbiecie Krawczyk.

Kolejną niespodzianką przygotowaną dla naszych nauczycieli i pracowników szkoły był słodki upominek. Przewodnicząca Rady Rodziców- pani Małgorzata Opioła , zwracając się do nauczycieli, przekazała na ręce Pani Dyrektor najlepsze życzenia i wspaniały tort.

W tym dniu odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów klasy I gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków. Pierwszoklasiści ślubowali między innymi: godnie reprezentować szkołę, sumiennie wypełniać uczniowskie obowiązki, dbać o piękno mowy ojczystej.

Uroczystość przebiegła w miłej i życzliwej  atmosferze. Nasi nauczyciele zostali obdarowani nie tylko bukietami kwiatów, ale przede wszystkim uśmiechami i wdzięcznością uczniów i ich rodziców.

Anna Garbowska

Nauczyciel języka polskiego