News zdjęcie id 157

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dzień 12 października 2016 roku  to ważna data w życiu  naszej szkoły. Tego dnia 18 uczniów klasy  pierwszej  zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza        w Ciepłowodach. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się  od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Ciepłowody Pan Łukasz Białkowski,  Sekretarz Gminy Pan Robert Sarna, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi i  odświętnie ubrani  przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Pierwszaki bez tremy wystąpiły przed publicznością, otrzymując gromkie brawa od rodziców, zaproszonych gości i starszych uczniów.

Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie uczniowie zostali pasowani przez Panią Dyrektor Beatę Lis na ucznia Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Ciepłowodach. Każdy pierwszoklasista zaznaczył swoją przynależność do grona uczniów odciśnięciem swojego paluszka na karcie kroniki szkolnej. Świeżo upieczeni uczniowie otrzymali dyplomy wręczone przez panią Wicedyrektor Barbarę Kopij.

Na zakończenie uroczystości  rodzice wręczyli dzieciom niespodziankę w postaci rogów obfitości ze słodyczami oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Uroczystość poprowadziła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Knochowska oraz uczennice klasy trzeciej: Dominika Krupa i Aleksandra Rydz.

wychowawca klasy pierwszej Małgorzata Strama