DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W dniu 30 września 2016r. po raz pierwszy w Zespole Szkół Samorządowych w Ciepłowodach odbył się Szkolny Dzień Pieczonego Ziemniaka. Imprezę przygotowała pedagog  pani Ewa Bębenek  i psycholog pani Anna Rezner.

W tym dniu zaplanowanych było wiele atrakcji dla naszych uczniów. Uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej już od godzin porannych przygotowywali się do konkursu, tworząc z ziemniaków „ Cudaki”. Były one bardzo ładne. Ponadto uczniowie z klas starszych szkoły podstawowej  tworzyli plakaty na temat wartości odżywczych ziemniaka. Następnie wszyscy wzięli udział w turnieju wiedzy i sportowym, wykazując się umiejętnościami i wiedzą. Wśród klas I-III szkoły podstawowej zwyciężyła klasa IIIb. Drugie miejsce klasa IIc, a trzecie – klasa IIIa. W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej zwyciężyła klasa V. Drugie miejsce zajęła klasa VIb. Trzecie miejsce zajęły klasy: VIa i IV. Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności, posiadanej wiedzy i zdolności artystycznych.

Uczniowie gimnazjum dołączyli  do nas po 3 lekcji, biorąc udział wraz  z innymi w akcji „Sprzątania Świata”, którą  przeprowadziła pani Krystyna Koperek . Każda klasa miała wyznaczoną trasę do posprzątania.  Na zakończenie pan W. Szuwarowski i pan S. Sobczyk wraz z uczniami gimnazjum: K. Kubuszkiem i K. Szalczykiem rozpali w parku ognisko i upiekli ziemniaki, którymi nas poczęstowali. Ziemniaki były pyszne, a pogoda wprost  wymarzona.

Miło będziemy wspominać ten dzień, który już wpisał się w tradycję naszej szkoły.

Oprac. Ewa Bębenek