JESTEM BEZPIECZNY

W naszej szkole dbamy o bezpieczeństwo uczniów i tak jak co roku staramy się przypomnieć lub zaznajomić uczniów z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego czy też właściwym zachowywaniu się podczas pobytu w szkole. W działaniach  profilaktyczno-wychowawczych wspiera nas zawsze Komenda Powiatowa Policji z Ząbkowic Śl.

W dniu 22 września 2016r.  w szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-IV szkoły podstawowej  i klas I-III gimnazjum  oraz przedszkolaków z Policjantem, naszym dzielnicowym gminy Ciepłowody, panem R. Smelą.

Dzieci  i młodzież otrzymali  cenną lekcję życia i wiele porad na temat bezpiecznego poruszania się po jezdni, chodniku, prawidłowym zachowywaniu się w szkole podczas przerw i lekcji, korzystaniu z autobusu szkolnego. Młodsze dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując test multimedialny razem ze znaną  i lubianą postacią bajkową  Spongebogiem. Dla uczniów klas starszych szkoły podstawowej i gimnazjum pani pedagog Ewa Bębenek przy wsparciu pana dzielnicowego zaprezentowała prezentację multimedialną na temat zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz konsekwencji prawnych czynów niedozwolonych.

Mamy nadzieję, że słowa skierowane do uczniów będą przestrzegane przez nich

w szkole i życiu codziennym.

Ewa Bębenek