NARODOWE CZYTANIE w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków ZSS w Ciepłowodach

2 września 2016 r. uczniowie Gimnazjum w Ciepłowodach  zgromadzili się w szkolnej świetlicy, aby po raz kolejny włączyć się do  ogólnopolskiej  akcji Narodowego Czytania organizowanej przez Prezydenta RP.  Młodzież mogła  posłuchać  fragmentów   powieści           H. Sienkiewicza "Quo vadis” prezentowanych przez zaproszonych gości: wójta gminy                     p. Łukasza Białkowskiego, sekretarza p. Roberta Sarnę ,  ks. prałata Ryszarda Słowiaka .

Uczennice klasy III przygotowały informacje o wcześniejszych edycjach akcji i o tematyce powieści, za którą pisarz otrzymał Nagrodę Nobla.

Szkolne  Narodowe Czytanie przygotowały polonistka  p. L. Krzewska i bibliotekarki              p.p. M. Pakuła i I. Małozięć.  Dzięki p. dyrektor B. Lis wszyscy- goście i uczniowie- otrzymali  znak akcji, ponieważ nasza szkoła znalazła się wśród pierwszych  zgłoszonych placówek  i uzyskała pamiątkową pieczątkę.

Udział w akcji Narodowe Czytanie stał się piękną i miłą  tradycją gimnazjum w Ciepłowodach.