News zdjęcie id 134

Drugoklasiści w Straży Pożarnej

Drugoklasiści   z Ciepłowód w Straży Pożarnej

W dniu 16.02 .2016r. uczniowie klas II a, b  Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach zostali zaproszeni  przez Komendanta do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej  w Ząbkowicach Śląskich w celu zdobycia wiedzy o pracy Strażaka.

Panowie Strażacy oprowadzili uczniów po budynku, pokazując jak wygląda placówka. Duże  zainteresowanie uczniów wzbudziło pomieszczenie, w którym znajdowały się komputery, mapy i inne urządzenia. Dzieci były bardzo ciekawe i zadawały różne pytania. Następnie poznały wyposażenie wozu strażackiego i specjalistyczny sprzęt strażacki. Ponadto odbyła się prelekcja z pokazem dotycząca zapobiegania wypadkom i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu.   Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i śledzili strażaków, którzy pokazywali, jak w chwili wypadku, należy udzielać pomocy poszkodowanemu. Pan pokazał również wyposażenie torby pierwszej pomocy, z którą udają się Strażacy na miejsce wypadku. Dużą atrakcją było również założenie ubioru strażackiego, możliwość posiedzenia za sterami wozu strażackiego. Strażacy pożegnali nas włączając klakson w samochodzie.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a dzieci podziękowały Strażakom za miłe wrażenia i cenną wiedzę.