Logo Ciepłowody ZS

News

News zdjęcie id 127

ZAGRALIŚMY PO RAZ PIĘTNASTY!

ZAGRALIŚMY PO RAZ PIĘTNASTY!

10 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Ciepłowodach nie brakowało pozytywnych emocji! Tego dnia, już po raz piętnasty graliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomagając w ten sposób dzieciom oraz osobom starszym, którzy potrzebują tego najbardziej. W trakcie tegorocznego 24 Finału WOŚP po raz kolejny zbierane były pieniądze dla pediatrii i geriatrii. 

Jak każdego roku, nie trzeba było długo namawiać uczniów naszej szkoły do włączenia się w organizację i pomoc na rzecz WOŚP. Tego dnia na terenie naszej gminy, można było spotkać 18 wolontariuszek z identyfikatorami i puszkami. Były to: Aleksandra Palac, Wiktoria Tekieli, Klaudia Bagińska, Elżbieta Krupa, Julia Orzoł, Weronika Wójtowicz, Klaudia Zajączkowska, Klaudia Cichowska, Patrycja Łuczak, Natalia Kaszczyszyn, Magdalena Ozga, Sandra Sroka, Magdalena Wilk, Ewa Papaj, Kinga Paszkiewicz, Agata Trasper, Kamila Babula oraz Laura Jasinowska. Wolontariuszki, już od wczesnych godziny rannych pod opieką nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców (p. Elżbiety Krawczyk, p. Ewy Bębenek, p. Beaty Lupy, p. Małgorzaty Stramy, p. Anny Rezner, p. Teresy Łuczak, p. Doroty Sroki, p. Heleny Konowalczuk, p. Małgorzaty Papaj) kwestowały i zachęcały z uśmiechami na ustach do podzielenia się datkami na rzecz WOŚP.

Tegoroczną organizacją WOŚP w Ciepłowodach zajęła się p. Ewelina Żygadło- szef sztabu. Zorganizowała tę imprezę wraz z członkami ciepłowodzkiego sztabu: p. Elżbietą Krawczyk, p. Anna Olejnik-Rydz, p. Ewą Bębenek, p. Marzeną Pakułą,  p. Anną Pokrywką, p. Michałem Żygadło, uczniami gimnazjum i szkoły podstawowej, Dyrekcją, nauczycielami i pracownikami ZSS w Ciepłowodach oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Ciepłowodach. Jak każdego roku patronat nad imprezą objął wójt gminy, pan Łukasz Białkowski. 

Nie można było by dokonać finału WOŚP bez wsparcia i pomocy ze strony naszych darczyńców i sponsorów: pani Józefa Warechowicz, prezes Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śl., państwo Wiesława i Czesław Trawińscy „Szkółka drzew i krzewów”, pan Bronisław Koziołkiewicz prezes firmy Ekodynamic, państwo Iwona i Dariusz Skorupscy właściciele firmy „Dmuchany Zamek”, Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe, Zygmunt Bąk z Ząbkowic Śl., pan Grzegorz Opioła, fima Elektro-Partner, państwo Beata i Bogusław Rapciak właściciele Karczmy Biesiadny Dwór, pani Paszkiewicz, stadnina koni z Przerzeczyna Zdrój, państwo Barbara i Wojciech Razik, pani Małgorzata Staroń, pani Małgorzata Koziołek, pani Barbara Krawczyk, pani Paulina Derlaga, pani Barbara Trzybulska, pani Agnieszka Wolska, Rada Rodziców Zespołu Szkół Samorządowych, „Sztukupuku” z Ciepłowód. Za dary i pomoc z głębi serca raz jeszcze dziękujemy!

Ciepłowodzki 24 Finał WOŚP rozpoczęliśmy o godzinie 16:30. W niezwykły klimat wprowadzili nas prowadzący, Karolina Ozga i Karol Kubuszek. Na program imprezy złożyły się występy artystyczne uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych gości. Przed zgromadzoną publicznością swój talent i zdolności aktorskie zaprezentowali nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z Samorządowego Przedszkola im. Bajkowej Krainy z Ciepłowód oraz uczniowie koła teatralnego z przedstawieniem „Współczesne Betlejem”. Uczennice klas II SP wystąpiły z uroczym tańcem z pomponami a starsze koleżanki z kl. V uraczyły nas swoimi układami gimnastycznymi. Nie mogło zabraknąć także niezwykle efektownego tańca z szarfami uczennic naszego gimnazjum. Swój debiut przed ciepłowodzką publicznością tego dnia miał uczeń gimnazjum, Kacper Szuwarowski, prezentujący autorską piosenkę w rytmie rap. Bardzo dużym zainteresowanie cieszyły się występy naszych gości. Iluzjonista, an Adrian Rajczakowski zachwycił publiczność swoimi zdolnościami, a występy wokalne pani Marty Małyk oraz pana Michała Żygadło wzbudziły ogromny zachwyt i uznanie zgromadzonych osób. Publiczność nie szczędziła komplementów.

Na zgromadzone dzieci czekało mnóstwo atrakcji, takich jak „dmuchańce”, na których można było bezpiecznie skakać, odbijać się, robić fikołki i przede wszystkim bawić się. Dzieci mogły również uczestniczyć w konkursie na najpiękniejsze serduszko WOŚP.  

Głodni i spragnieni goście mogli się napić i nasycić, gdyż Rada Rodziców przygotowała pyszne, domowe wypieki i łakocie oraz pizzę i frytki. 

Kulminacyjnym punktem dnia było "Światełko do nieba" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ufundowane przez Wójta Gminy Ciepłowody p. Łukasza Białkowskiego. Serie sztucznych ogni widać było w okolicznych miejscowościach. „Światełko do nieba” to nie tylko fajerwerki, ale również wspaniała muzyka, która co roku robi ogromne wrażenie, a przede wszystkim symbol gorących serc i hojnych dłoni wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Wszystkim MIESZKAŃCOM, WOLONTARIUSZOM, DARCZYŃCOM, SPONSOROM oraz Instytucjom wspomagającym składamy serdeczne podziękowania za dobroć serc i chęć pomocy dla osób, które wymagają opieki medycznej– jesteście wielcy i wspaniali, a Wasza hojność utwierdza nas w przekonaniu, że naprawdę było warto!

Podczas finału zebrano kwotę: 6 626, 63 zł.

Szef Sztabu

Ewelina Żygadło

 

Dyrektor Szkoły Zaprasza

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY
UL. SZKOLNA 2
57 - 211 CIEPŁOWODY
tel. / fax   74 8103444
zspsekretariat@cieplowody.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.