News zdjęcie id 123

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 13 października w Zespole Szkół Samorządowych w Ciepłowodach uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej a także ślubowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum.

Jak każdego roku, w trakcie obchodów Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie klas pierwszych, pod czujnym okiem opiekunów Samorządów Uczniowskich p. Eweliny Żygadło i p. Michała Żygadło, w obecności Dyrekcji szkoły, Grona Pedagogicznego, zaproszonych gości, swoich rodziców oraz uczniów ZSS złożyli przysięgę, stając się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. Podniosła atmosfera, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwalają wymazać ze wspomnień tej uroczystości.

Bohaterami drugiej części obchodów stały się przedszkolaki oraz uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych. Nie zabrakło tanecznych występów najmłodszych uczniów oraz tańców         z szarfą uczennic gimnazjum, piosenek czy zabawnych scenek rodzajowych z życia szkoły. Uśmiech pojawił się na twarzach wszystkich zebranych gości i uczniów.

Po występach artystycznych, przewodniczące Samorządów, Uczniowskich Klaudia Cichowska oraz Aleksandra Palac, cytując słowa poetki Marii Urbańskiej: "nie okłamałem chmur, nie oszukałem wiatru, nie okaleczyłem niczyich marzeń - dzięki Wam, Nauczyciele", podziękowały całemu Gronu Pedagogicznemu za ich codzienny trud i pracę, życząc sukcesów zawodowych jak i w życiu osobistym. Ponadto, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły zostali obdarowani przez uczniów kwiatami.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za sumienność i rzetelność               w wykonywaniu obowiązków oraz życzyła dalszych sukcesów. Do życzeń dołączyli się również zaproszeni goście.

Ważnym momentem uroczystości było złożenie gratulacji przez Wójta gminy Ciepłowody-  p. Łukasza Białkowskiego, Sekretarza Gminy Ciepłowody- pana Roberta Sarnę,

Przewodniczącego Rady Gminy p. Jacka Wolskiego oraz p. Dyrektor Beatę Lis na ręce               p. Krystyny Koperek za odznaczenie Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz p. Anny Olejnik-Rydz, odznaczonej nagrodą Wójta gminy Ciepłowody. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy nagrodzonym nauczycielkom!

Opiekunowie Samorządów Uczniowskich

Ewelina Żygadło, Michał Żygadło