News zdjęcie id 118

NARODOWE CZYTANIE w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków ZSS w Ciepłowodach

4 września 2015 r. wszyscy gimnazjaliści zgromadzili się w szkolnej świetlicy, aby po raz kolejny włączyć się do  ogólnopolskiej  akcji Narodowego Czytania organizowanej przez Prezydenta RP. Uczniowie mogli  posłuchać  fragmentów słynnej  powieści  B. Prusa  Lalka” prezentowanych przez zaproszonych gości: wójta gminy p. Łukasza Białkowskiego, sekretarza- p. Roberta Sarnę, przewodniczącego Rady Gminy p. Jacka Wolskiego. Sami również zaprezentowali fragment utworu, czytając go z podziałem na role.

Dowiedzieli się też  m. in., co oznacza  termin powieść realistyczna, dlaczego pisarza określa się mianem „ Serce serc”, kim jest subiekt, jak żyli i o czym marzyli  ludzie  II połowy XIX w.

Szkolne  Narodowe Czytanie przygotowały polonistka  p. L. Krzewska i bibliotekarka p. M. Pakuła. Dzięki p. dyrektor B. Lis wszyscy- goście i uczniowie- otrzymali  znak akcji, ponieważ nasza szkoła znalazła się wśród pierwszych  zgłoszonych placówek i uzyskała pamiątkową pieczątkę.

Udział w akcji Narodowe Czytanie stało się piękną i miłą  tradycją gimnazjum w Ciepłowodach.