Przedszkole Wspierające Uzdolnienia

W dniu 10 października 2019 r. Samorządowe Przedszkole „Bajkowa Kraina” ZSP w Ciepłowodach otrzymało Certyfikat Przedszkola Wspierającego Uzdolnienia. W ramach programu zostały zrealizowane następujące programy i projekty: „Moja mała ojczyzna”, „ Ja i teatr”, „Szkoła promująca zdrowie”, „Szkoła dbająca o bezpieczeństwo”, „Cztery pory roku w muzyce przedszkolnej”, „Najpiękniejsze bajki mojego dzieciństwa”, „Cała Polska czyta dzieciom”.

Swoje umiejętności taneczne, aktorskie, muzyczne i recytatorskie wychowankowie zaprezentowali podczas licznych imprez środowiskowych („Powiatowy Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych”, Powiatowy Przegląd Tańca „Zatańcz z nami”, Powiatowy Przegląd Teatralny „Spotkanie Bajek”, „Powiatowy Przegląd Kolęd”, okolicznościowe występy w DPS w Niemczy, udział w gminnej uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski). Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich imprezach przedszkolnych ( Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny, Dzień Sukcesu i przedstawienie jasełkowe dla uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Ciepłowodach,

Zainteresowania przyrodniczo- matematyczne dzieci rozwijały poprzez udział w wielu wycieczkach dydaktycznych, tematycznych i krajoznawczych ( Park Nauki i Techniki ExploraPark, zajęcia edukacyjne w pasiece i zagrodzie hodowlano- gospodarczej, oglądanie ciekawych roślin w parku w Henrykowie i Karczowicach, arboretum w Wojsławicach, wycieczka do ZOO). Ponadto zainteresowania przyrodnicze rozwijane były poprzez warsztaty plastyczne z użyciem materiału przyrodniczego, eksponowanie w salach kącików badawczych i przyrodniczych, udział przedszkolaków w akcjach „Sprzątanie świata” i „Dzień Ziemi”. Zainteresowania społeczne rozwijane były poprzez wycieczki  (wycieczki do: OSP w Ciepłowodach, do Powiatowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śl., fryzjera, piekarni, ośrodka zdrowia, gabinetu stomatologicznego, apteki, kościoła w Bobolicach w celu oglądania szopki bożonarodzeniowej). Odbyły się spotkania z ciekawymi ludźmi (z leśnikiem, kierowcą autobusu, woźną, kucharką, intendentką, dyrektorem szkoły, policjantem, bibliotekarzem). Bogate zaplecze sportowe umożliwiało rozwijanie sprawności ruchowej dzieci. Dzieci brały udział w akcjach charytatywnych (Góra Grosza, Marzycielska Poczta, Nakręć się pozytywnie, WOŚP, dary dla zwierząt w schronisku), w konkursach plastycznych ogólnopolskich, powiatowych i przedszkolnych oraz oferowanych zajęciach dodatkowych.