Szkoła Wspierająca Uzdolnienia

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Ciepłowodach jest obiektem wybudowanym według najnowszych standardów, z wymiarową halą sportową, dobrze wyposażonym w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Bogata baza szkoły oraz jej motto, które brzmi: “Jeśli ty sam nie uwierzysz w siebie. Nikt tego nie zrobi. Bądź pewien” wyznaczają główne cele naszych działań. Koncentrujemy się na tym, by każdy uczeń mógł rozwijać swoje zainteresowania i pasje oraz miał możliwość osiągnięcia sukcesu na miarę swoich możliwości. Od pięciu lat posiadamy certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia. W nasz kalendarz na stałe wpisaliśmy święto „Szkolny Dzień Sukcesu”.   W tym dniu uczniowie przynoszą do szkoły gromadzone przez siebie zbiory i kolekcje, którymi chcą się pochwalić m.in.: kamyki, muszelki, pluszaki, albumy, karty z piłkarzami, znaczki, monety, klocki, maszyny rolnicze, autka, prace plastyczne, puchary i dyplomy oraz przedstawiają swoje talenty. Podczas tego szkolnego święta nie tylko prezentujemy swoje pasje i zainteresowania, ale również podsumowujemy całoroczne osiągnięcia w konkursach i zawodach: m.in. Mistrzowie Dobrych Manier, Mistrzowie Programowania, najlepsi sportowcy, członkowie chóru szkolnego, laureaci konkursów szkolnych i pozaszkolnych, „Góry grosza” i „Super klasy”. Kolejną formą promującą uczniów w szkole i poza nią są imprezy środowiskowe. Do najbardziej efektownych zaliczamy: coroczne Święto Odzyskania Niepodległości 11 listopada z widowiskiem patriotycznym przygotowanym przez młodzież naszej szkoły i wystawianym na scenie w sali widowiskowej GOKiP-u  dla wszystkich mieszkańców gminy Ciepłowody,”Dzień Babci i dziadka”, podsumowanie projektu czytelniczego „Cała Polska czyta dzieciom” w czasie których dzieci prezentują swoje umiejętności, pasje i talenty w formie występów, wystąpień recytatorskich, muzycznych, wystaw prac plastycznych.  Jako szkoła DSSWU byliśmy trzykrotnie gospodarzami - organizatorami Rejonowej Dolnośląskiej Galę Talentów. Corocznie organizujemy Powiatową Olimpiadę Matematyczną, Międzyszkolny Turniej Mikołajkowy, Powiatowe zawody sportowe. Nasi uczniowie wielokrotnie zajmowali czołowe miejsca w zawodach sportowych i konkursach pozaszkolnych m.in. w XVIII Dolnośląskim Konkursie Matematycznym i XVII Dolnośląskim Konkursie Fizycznym „zDolny Ślązak Gimnazjalista”, Międzynarodowym konkursie Matematycznym "Kangur”, Powiatowym konkursie „Zdrowa Żywność”, Wojewódzkim konkursie  Matematycznym KOMA, licznych konkursach ortograficznych np.”SIENKIEWICZADA”.  Tradycją stało się nagradzanie na uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego najlepszych absolwentów wieńcem laurowym i tytułem Olimpijczyka, a uczniów wyróżniających się w nauce i laureatów konkursów/zawodów statuetkami oraz wpisem do „Złotej Księgi”.